Wpis z mikrobloga

@robekk1978: Ja miałem tylko SB 32 (jeszcze na ISA), SB 128 (nie wiem skąd, nie wiem po co), SB Live! (pierwsza edycja), SB Live 5.1, a teraz jakiś okrojony 5.1 nie wiem co to to to jest.
swoją drogą co lepsze? wewnętrzna czy zewnętrzna karta? planowałem kupić SB Audigy 2, albo AT Prodigy HD2, do końca roku planuję coś wybrać.
@zolwixx: ja tylko Live! zbieram :) najlepszą kartą jest DAC ;) a co do "lepszości" można się spierać. Jedni twierdzą że wewnętrzna (taka na PCI bo te wlutowane na płyty to kupsko) zbiera "śmieci" w postaci zakłóceń od magistral i portów. A z kolei te na USB ponoć szumy z transmisji szeregowej. Osobiście muzy słucham z maliny + DAC i w sumie starcza. Nie jestem i nie aspiruję do bycia audiofilem
@Czarny_Klakier: dzisiaj nie kupię, dopiero co zakupiłem szafkę i umywalkę, dzisiaj jadę po baterię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ale jak Ci nie zależy na czasie, to możliwe, że byłbym zainteresowany, pytanie tylko ile cebuli?
@aso824: aaaa już napisałem do klakiera. jakiś porządek muszę zachować. panel zewnętrzny fajna sprawa, nawet bardzo fajna, ale chwilowo i tak nie mam kiedy się tym bawić. człowiek by chciał wszystko, ale jak rzucił hobby 10 lat temu, tak teraz nie wie za co się brać...
@Sargon_Ankro: Stabilne są (na firmowe też nie miałem powodów żeby narzekać) ale balans prawo/lewo i przód/tył jest wyjątkowo nieintuicyjny. Po wielu manewrach wyjąłem Live'a i używam integry. Obecna ma nawet lepsze parametry.
@xer78: Mi tam nie sprawiało problemu. Raz trzeba było zajrzeć do dokumentacji żeby wiedzieć że gniazda przód/tył są zamienione bo SB Live używa różnych ampów/DAC na każdą pare wyjść i te na tyły (zielone gniazdo JACK) zostały obdarowane lepszym. A różnica w brzmieniu była dla mnie kolosalna, szczególnie jak jeszcze przełączyłem w Foo na kernel streaming (fakt, zajebywało procka nieco, ale jakoś jakość brzmienia bardziej do mnie przemawiała) :). Potem jak