Wpis z mikrobloga

@kamelsux: kilka spraw mnie nurtuje:

pierwsza jak wygląda sprawa z uzyskaniem full driving licence? W sensie mam prawko w PL i chcę je na brytyjskie przerobić - ile czasu zajmuje zamiana i w jaki sposób najsprawniej to zrobić (osobiście, listownie etc)? Mógłbym konkretnie zadać pytanie do wszystkich z tagu ale w jednym mieście jest tak w drugim inaczej, a mnie interesuje jak to jest w Swindon :)

druga - gdzie w
@adriano30:
1. prawko wysyłasz do Swansea więc w każdym mieście działa to tak samo. trwa to do miesiąca (ja miałem chyba po 3 tyg) i potrzebujesz wysłać im swoje PL prawko oraz dowód lub paszport. Dowód zwrócą dość szybko (ok tygodnia) i warto załączyć im zapłacona kopertę z ubezpieczeniem.
2. Z kontem to jest loteria. Mój brat jak przyjechał chciał otworzyć w lloyds ale powiedzieli mu ze potrzebuje potwierdzenie adresu więc
@adriano30: co do pkt 1 to wysyłając prawko możesz jeździć autem. jak Cie policja zatrzyma mówisz że prawko wysłałeś i że jeżeli chcą to zgłosisz się na posterunek jak ci przyjdzie. w uk nie musisz mieć żadnych dokumentów jak jeździsz (nawet prawka) i przeważnie masz tydzień na zgłoszenie się na posterunek