Wpis z mikrobloga

@nasato: Prawdopodobnie tak będzie trzeba zrobić.

@koob: Drogie i nie, może jednak wkrótce potanieją. Według mnie to dobra inwestycja, spójrz jak wygląda kopanie przykładowo na:

- HD5870

- USB Erupterze
  • Odpowiedz
@KuliG: Pamiętaj zawsze, że rozwiązania sprzętowe są kilka razy bardziej wydajne od programowych. To co dzieje się w karcie graficznej z wykorzystaniem specjalnych algorytmów zapisanych w pamięci komputera jest tutaj zaklęte w małej kostce krzemu dedykowanej tylko temu zadaniu :)
  • Odpowiedz
@snx: niestety nie ma szans na 5 miesieczne ROI.

trzeba do mocy sieci doliczyc:

- tych USB troche pewnie sprzedadza

- 1200 avalonow (+ moze batch #4)

- wszystkie chipy jakie avalon juz sprzedal

- BFL (?)

- ASICMINER ma dodac troche TH do konca roku
  • Odpowiedz
@koob: Wiem o tym doskonale, nie chciałem jednak przeprowadzać tutaj pełnej analizy ;) Jeżeli zwróci się w rok, to będzie świetnie, jeżeli w 2 lata też specjalnie narzekał nie będę chociaż wiadome - im wcześniej tym lepiej ;)
  • Odpowiedz
@snx: To teraz spojrz na Twoich obrazkach na 5970. No i jak kopanie przestanie byc oplacalne to zostajesz z calkiem dobra karta graficzna, ktora mozesz sprzedac :)

IMO zakup tego w celu zarobkowym jest calkowicie bez sensu. Co innego jak chcesz wspierać sieć i BTC.
  • Odpowiedz
@koob: Dlatego mam kilka kart podpiętych do sieci :) One jednak trzymają wartość przez cały czas, ASIC może stracić ją w przypadku jakiegoś błędu w ciągu kilku chwil ;)
  • Odpowiedz
@snx: @koob: @koob:

nie opłaca się, najlepiej czekać na TerraHash które wystartuje w przeciągu miesiąca...

Na Bitcointalk jest thread na ich temat. Bo tam powstała idea zbudowania tego na plycie/projekcie Klondike. Oczywiscie na procesorach Avalon

Swoją drogą zamowili 20.000 chipów do budowy kart.

http://terrahash.com/

Powodzenia z koparkami USB.
  • Odpowiedz
@snx: a ja mam prąd za free, pomieszczenie bezpieczne dostępne 24/h - nie ma alternatywy dla tego USB z podobną wydajnością. Kupiłbym kilka sztuk ale nie mam ani pół BC :(
  • Odpowiedz
@bzyq81: Gdybyś mieszkał bliżej z chęcią podrzuciłbym Ci swoje grzałki ;) Zgadzam się, dla kogoś z darmową energią nie ma nic lepszego na ten moment niż GPU :)
  • Odpowiedz