Wpis z mikrobloga

taka sytuacja: jest aplikacja w meteorjs: z zewnętrznego subskrybowanego serwera przychodzą dane i są umieszczane w kolekcji zawsze na początku tablicy czyli pozycji [0] , co jakieś 30 sekund jest tam wstawiana wartość Run lub Stop, jeśli maszyna cały czas pracuje to ciągle jest wstawiane tam wartość Run, pytanie jest jak wykryć sytuajcę kiedy ta kolekcja nie jest aktualizowana powiedzmy że przez co najmniej 120 sekund nic subskrybowanego serwerea nic nie przychodzi, jest jakaś metoda aby wykrywać te zmiany w kolekcji nawet jeśli są te same wartości ciągle wstawiane?
#javascript
#nodejs
#meteorjs
#programowanie
  • 18
@angular: i użyj jeszcze sesji, dzięki której będziesz mógł na bieżąco reagować. Ja bym po prostu odpalał metodę co X sekund i sobie sprawdzał różnicę czasu. Robiłem tak w jednym z projektów - w celu sprawdzania, czy user jest online - i jeżeli nie był, wypieprzałem go z kolejki.
@fizdejko:
ja tego nie napisałem, mam tylko dodać kontrolki, to bardzo skomplikowana aplikacja napisana przez doświadczonego developera, mam rozumieć że zapis będzie tam gdzie insert()? ja w js robie od dwóch tygodni :(
@fizdejko: pobierane z serwera jest metodą meteor subscribe i pote za pomocą set zapisywane, podejrzewa że metoda subscribe jest na zasadzie eventów i po pobraniu zapisuje do kolekcji
@fizdejko: tam są dziesiątki takich kolekcji i słurzą one do monitorowania maszyn przemysłowych, nie za bardzo moge to zmienić bo wtedy wszystkie bedą kolekcjami tylko nie ta