Wpis z mikrobloga

@Sq-bi: dzięki kolego, właśnie z dulux mialem do czynienia przez kilka lat i nie mam najlepszego zdania jesli chodzi o scieralnosc - to znaczy, jak sie pojaiwla plama i probowalem ja na mokro zetrzec, to zeszla razem z farba...
@Nabucho: Ale generalnie taka uwaga jeszcze. Nie ma co wierzyć w czary. Im bardziej matowa farba tym jest bardziej porowata jej struktura i gorzej się ją zmywa. Podejrzewam że jeśli ma być matowa to albo chodzi o ścianę gdzie światło pada równolegle do niej albo masz jakieś niedoskonałości ściany. Wybór należy do Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nabucho: Kabe i dulux mają też różne serie więc ciężko powiedzieć. Do tego Kabe dawno nie malowałem a firmy zmieniają receptury co jakiś czas. Dawno temu dulux był tak kijowy że żaden wykonawca tego nie tykał. Także nie pomogę niestety ale chętnie się dowiem co i jak, jak już pomalujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CzapkaG: ok, to dam znac. bo jak poprzednio robilem malowanie to z krcia i trwalosci koloru jestem zadowolony. a z kolei o kabe slyszalem, ze dziadostwo. n, ale pewnie co czlowiek to opinia. zawolam, jak pomaluje
@Nabucho: Tak jak pisałem. Są rożne serie farb danej firmy. Np Dekoral ma serie professional - Akrotix, Polinak, Silikat i mają się one nijak do tego co jest np. w Castoramie czyli najczęściej Akrylit W( swoją drogą też te farby miały wzloty i upadki). Jestem przekonany że tą Kabe którą malowałem nie była z marketu. Odradzam zbytnio przeżywanie bo zwariujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tylko ściana.
@CzapkaG: uzylem emulsji kabe i barwnika czarnego. Po 4 malowaniach pokrylo. Farba jest matowa i kazde przejechanie po niej palcem zostawia slad. Pocieszajace jest to, ze te slady fosc latwo nawet sucha scierka schodza.