Wpis z mikrobloga

Czołem spawające Mirki. Ostatnio rozważałem zmianę zawodu i padło na spawacza. Poszperałem w internetach i wyczytałem conieco o podstawowych metodach spawania i teraz pozostaje pytanie. Którą medotę wybrać jeżeli jestem kompletnie zielony w tym temacie?

Niektórzy na forach spawalnicaych mówią że na początek tylko MIG/MAG. Z kolei inni twierdzą że ta metoda ochodzi do lamusa i jak już to tylko TIG (który jest o wiele trudniejszy z tego co udalo mi się dowiedzieć).

Zwracam się więc z pytaniem do Was drodzy Mirkowie. Jaką metodę powinienem wybrać na początek jeżeli nigdy w życiu nie miałem spawarki w rękach?

Wołam: #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
  • 8
@WiernyUfoludek: z czasem w robocie Cie powoli przyuczą, z czasem zaczniesz coś smarkać, a papierami się nie przejmuj, firma Ci zrobi. Na początek, co byś nie wybrał, to wszystko jedno, bo i tak nikt Ci nie pozwoli spawać, bo spawać nie umiesz po kursie. Na kursie nauczą Cie, jak wygląda spawarka i to z grubsza tyle. Zrób sobie jakiekolwiek papiery, jeśli musisz i szukaj jakiegoś większego zakładu pracy, żeby byli w
źródło: comment_mtA50bRU8d3RKU4dMlgf0FllFNHEBVoV.jpg
@WiernyUfoludek: Powiem Ci tak. Ja jestem najmłodszym Monterem-Spawaczem w firmie, a mam 27 lat i nie ma młodych na przyuczenie... Sam myślę o wyjeździe za granicę, ale zobaczę, czy na miejscu nie będę mógł wyciągnąć więcej dzięki niszy rynkowej. Mam zamiar uderzyć na Katowice, ale może nie w tym, tylko w następnym roku.
@tomsonyot: Jestem ratownikiem medycznym i na własnej skórze doświadczyłem ile prawdy jest w dowcipie ,,Czym różni się ratownik medyczny od balkonu?" I mimo że kocham to co robię to w przyszłości nie chcę żeby moje dzieci chodziły głodne.

@pagenafein: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) poszukam czegoś we Wrocławiu.