Wpis z mikrobloga

Siemnako Mirki.
Jest tu jakiś Mirek, który robił, wie jak zrobić, co potrzeba na zrobienie przeszywanicy DESW ?

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thesol3k: Z mojej grupy koleś zamówił sobie przeszywkę od rzemieślników, którzy robią je do odtwórstwa historycznego. Jest fajna, ale niefunkcjonalna. Nie za bardzo amortyzuje i nie ma np. kołnierza (ale to on sobie nie zadbał, bo pewnie nie powiedział im o tym). Więc zwróć na to też uwagę, jeśli zamawiasz.

Axel Patterson jest chyba uszyta z 3 warstw materiału z wypełnieniem w środku między każdą warstwą (chyba). Ja nie znam się na szyciu, więc Ci nie powiem o jakichś szczegółach i też nie mam pojęcia jak to faktycznie wygląda. Mam tą kurtkę i dobrze spełnia swoją rolę, a walczę bez plastronu.

Co do rękawic to nie wiem. Ręce są chyba najbardziej narażone na atak i jeśli robisz rękawice sam to zwróć uwagę na to, czy na pewno dobrze chronią.
Jeśli chodzi o dwu palczaste to nie widzę sensu za bardzo, ale nie walczyłem takimi jeszcze. Sam mam pięciopalczaste, ale walczyłem też całymi ze sparring gloves i w obydwu przypadkach jest spoko. Trochę większa kontrola nad mieczem w pięciopalczastych, ale ich konstrukcja powoduje to, że łatwo je uszkodzić i coś może odlecieć (comfort fencing). Rękawice ze sparring gloves są pełne, więc nie ma takiego problemu. Niby mniej mobilne, ale walcząc nie przeszkadzało mi
  • Odpowiedz
@qubeq: Jeżeli chodzi przeszywanice, rekonstrukcyjne to słyszałem od chłopaków, u siebie o 7 - 10 warstwach lnu plus wypełnienie owczym runem. Ja nie będę bawił się przynajmniej na razie w rekonstrukcje, chce mieć mobilna wytrzymałą ochronę na walki mieczem z polipropylenu. Materiał jaki znalazłem do szycia do drelich, bardzo polecany, nie wiem czym wypełnić jeszcze w miarę tanio i solidnie. Krawcowa tak szy siak będzie potrzebna, sam nie zszyje tego
  • Odpowiedz
@Thesol3k: Jeśli nie chcesz się bawić w rekonstrukcję, to polecałbym zrobienie raczej kurtki szermierczej niż przeszywanicy, albo przynajmniej zrobienia przodu na zakładkę - jedna warstwa zachodząca na drugą. Będzie to wymagać zapinania wewnątrz, ale masz gwarancję, że ostrze nie wleci Ci do środka między guzikami. Przykład widać tutaj: http://shop.zwaardenvolk.nl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/7/177_1.jpg
  • Odpowiedz
@qubeq: @Nebril_9000: @sidhellfire: Koledzy Mirki, macie może jakiś schemat budowy rękawic ? bo za cholerę nie moge sobie poradzić, w miedzy czasie zacząłem pracować nad osłoną karku w masce szermierczej, na podstawie rysunku układam tak styrogumę na filcu 4mm. To okazało sie dużo prostsze od rękawic. Pomóżcie jak możecie ( rękawice, coś takiego tekawice )
Thesol3k - @qubeq: @Nebril_9000: @sidhellfire: Koledzy Mirki, macie może jakiś schema...

źródło: comment_CZmGFtZD3Y6Q0l6RJTL1TjPrh0AHPJcY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nebril_9000: Rękawice bardziej do sparingów i treningu. Oglądałem zjdecia tych rękawic, i nie wiem jak zrobić schemat by później sobie fajnie powycinać i pozszywać, nie powiem chcę trochę iść drogą na skróty, i taki schemat dostać, znaleźć ( ͡ ͜ʖ ͡). Dopadłem schemat na stronie Arma, ale trzeba sie zalogować by oglądać zdjęcia... co jest chyba nieosiągalne bo administracja dawno już na to forum nie
  • Odpowiedz
@Thesol3k: Na koniec dodam, że w 2012 robiliśmy rękawice z tych szablonów. po pierwsze, praca uchwytem jest dramatyczna - jak zaciśniesz rękę na rękojeści, to już tak zostaje. Chronią dobrze - mitynkę najlepiej zrobić ze styrogumy 8mm. Rozpadają się po jednym sezonie.

Podsumowując. Chronią całkiem nieźle, ale na wstępie 50% technik idzie do kosza przez niemobilność rękawicy. Nie kalkuluje się poświęcanie długich godzin na formowanie styrogumy i szycie jej skoro
  • Odpowiedz
@Rilsir: Dzieki za rade, po wstępnym przymiarkach z kartony doszedłem do podobnych wniosków i zastanawiam sie nad pięciopalczastymi, znalazłem schemat na rękawice z metalu, ale myślę ze filc jako podszewka i styroguma własnie 8mm równie dobrze sie sprawdzą.
  • Odpowiedz