Wpis z mikrobloga

Hej.

Wiecie gdzie mogę zeskanować i wydrukować taką plastikową zębatkę?
W serwisie chicco powiedzieli, że nie mają takich części zamiennych do zabawek(,)

Chodzi mi o druk 3d najlepiej w okolicach Katowic ale miejsce w sumie nie ma znaczenia.

Nie wiem czy drukarki 3d mogą drukować aż tak szczegółowo?
Chyba, że ktoś z Was wie gdzie mogę kopic dokładnie taką zębatkę?

#druk3d #zebatka #trybik #chicco #zabawka #pytanie #drukarki3d #drukarki #plastik #serwischicco #katowice #silesia #kato
empe - Hej.

Wiecie gdzie mogę zeskanować i wydrukować taką plastikową zębatkę?
W ...

źródło: comment_IyLZJlxLKuw5uigURSh1qwTSz6OqTPrK.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@krak: patrzyłem na aliexpress'a ale niestety odpada bo główny zainteresowany naprawą nie wytrzyma 4 tygodniowej dostawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@empe: Zrobiłbyś model tego w 3D to w ramach testowania możliwości swojej drukarki bym Ci to wydrukował. Tinkercad / 123d design byś ogarnął na pewno.
  • Odpowiedz
@Garreth: Dzięki!

A masz jakieś doświadczenie w modelowaniu istniejących obiektów? Chodzi mi o to czy ręcznie czy da się w inny sposób (zdjęcia, skan, etc)?
  • Odpowiedz
@empe: Tak prostą rzecz to chyba łatwiej ręcznie zamodelować... Przykładowe zębatki z odpowiednią ilością zębów na pewno byś znalazł na thingiverse (jest tam też opcja customizer dla niektórych modeli - http://www.thingiverse.com/apps/customizer/run?thing_id=54395&code=4c9409903bdab86315db0ebb32d87902 tak jak tutaj, gdzie można wpisać samemu parametry), kwestia połączenia tego w całość z odpowiednimi wymiarami, na przykład w tinkercadzie (bardzo prosty program, dostępny przez przeglądarkę) albo w 123d design (trochę bardziej skomplikowany, ale też ma więcej możliwości).
Skan
  • Odpowiedz
@empe: Heheh, gratulacje:D Chociaż ja widzę jedną różnicę, nie ma tego kółka pomiędzy dużą zębatką a małą, więc się zastanów czy to jest konieczne czy nie, a jeśli tak, to dodaj je w tinkercadzie i podeśli mi w prywatnej wiadomości link do gotowego pliku STL.
Będę w stanie to puścić do druku dopiero w weekend, ale jakoś się zgadamy. Mam nadzieję, że nie będziesz bardzo wybredny co do koloru:P
  • Odpowiedz
@Garreth: Hej! Zrobiłem to kółko:)

Teraz mam nadzieję, że wszystko dobrze policzyłem.
Już podsyłam Ci wiadomość!

A co do koloru to zdaję się na Ciebie:P
  • Odpowiedz