Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedno pytanie odnośnie systemu Windows. Wspominałem o potrzebie aktualizacji do Windows 10 laptopa tutaj:

http://www.wykop.pl/wpis/16530095/mam-zainstalowany-na-laptopie-oryginalny-system-wi/

Tak naprawdę ten laptop nie jest mój tylko zostałem poproszony o zrobienie reinstalacji systemu bo w systemie pojawiło się sporo złośliwego oprogramowania i wirusów.

Oczywiście z reinstalacją sobie poradzę ale z doświadczenia wiem, że za jakiś czas znowu osoba, której jest on robiony może nieświadomie pobierać jakieś niepotrzebne rzeczy z sieci i znowu będzie problem.

Są jakieś programy albo sposoby, które w możliwie jak największym stopniu chronią komputer przed instalowaniem takiego syfu? Chciałbym zainstalować antywirus AVG Free ale wiadomo, że złośliwe reklamy i inne śmieci są omijane przez antywirusy.

Oczywiście wiadomo, że przed głupotą nic nie uchroni ale zależy mi na jak największe minimalizacji zagrożenia ale żeby też nie była blokowana możliwość wykonywania podstawowych czynności.

Co zalecacie do ochrony systemu dla osób, które nie do końca zdają sobie sprawę z kwestii bezpieczeństwa systemu?

#windows #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #windows7 #windows8 #windows10 #komputery
  • 2