Wpis z mikrobloga

Fakt, że coś jest adaptacją prozy Johna le Carre to na ogół jedyna rzecz jaką muszę wiedzieć aby być już podekscytowanym. Zwiastun do "Our Kind of Traitor" nie wygląda jakoś superinteresująco ze stylistycznego punktu widzenia (tak jak to było z ostatnimi adaptacjami w postaci Tinker Tailor Soldier Spy i A Most Wanted Man), ale te adaptacje są zawsze w stanie obronić się wyłącznie opowiedzianą historią. Jeżeli ten film nie odejdzie zbytnio od książki, to z całą pewnością będzie warty obejrzenia.

#film #kino #zwiastun #johnlecarre #ourkindoftraitor
Joz - Fakt, że coś jest adaptacją prozy Johna le Carre to na ogół jedyna rzecz jaką m...
  • 5
  • Odpowiedz
@alczas1: Przeczytawszy większość jego książek przyznaję że ciężko jest podrobić klimat i jakość trylogii Smileya w całości - DKŻSz, JUM i Ludzie Smileya, nawet jemu samemu. Ja osobiście jeszcze dużym sentymentem darzę Krawca z Panamy - to była moja druga przygoda z Le Carre'm i klimat wilgotnej Panamy i opisania pracy krawca wyszedł mu fantastycznie.
  • Odpowiedz
@Joz:
A ja polecam bo już niedługo kolejna ekranizacja jego książki: The Night Manager (Nocny recepcjonista pl tyt książki)
Jak dla mnie jest to jego najlepsza książka (no może druga obok druciaża, krawca...) i sporym zaskoczeniem okazało się że już 28 lut jest premiera na bbc mini serialu na jej podstawie:
MarkiMarka - @Joz: 
A ja polecam bo już niedługo kolejna ekranizacja jego książki: T...
  • Odpowiedz