Wpis z mikrobloga

Kwestia czasu :) Wierzę w to mocno


@reneq16: Oczywiście. Mało tego.

Nie wiem, w jakim wieku masz dziadków, ale wiadomo jak im idzie z komputerami. Nawet jeśli dają sobie radę, to aż serce się kraje jak czasami dziwacznie i niewydajnie robią różne rzeczy.

Otóż my w ich wieku prawdopodobnie będziemy tak samo nieudolnie obsługiwać komputery czy smartfony sterowane np. myślami. My już nie będziemy w stanie nauczyć się tego tak dobrze,
  • Odpowiedz
@reneq16: Pewnie będzie można, tylko po co? Mysz, klawiatura i odpowiedni monitor to doskonałe narzędzie do pracy inżynierskiej. Mózg ludzki najlepiej czyta schematy, przekroje, plany w formie 2D. Dla VR znajdą się o wiele lepsze zastosowania :)

Sterowanie myślami, interfejsy mózg-komputer itp. prawdopodobnie nigdy nie dadzą rady się rozwinąć, ze względu na ograniczenia fizyczne i anatomię naszego mózgu. To co mamy w tej dziedzinie obecnie nie działa tak jak wyobraża sobie
  • Odpowiedz
prawdopodobnie nigdy nie dadzą rady się rozwinąć


@pierre-van-hooijdonk: Twoje "nigdy" przypomina mi słowa Billa Gatesa kilkadziesiąt lat temu, że 640 Kb pamięci RAM powinno wystarczyć komputerowi już na "zawsze" :)

np. jak zapewnić szyfrowanie komunikacji mózg-smartfon?


Ja miałem na myśli komunikację jednostronną, a więc niemożliwą do zaszyfrowania. Ale możliwą do zabezpieczenia np. klatką Faradaya.

Umiejętność przyswajania sobie nowych umiejętności i wiedzy zanika właśnie przez brak jej praktykowania lub... niechęć


Ona nie
  • Odpowiedz
@Mordeusz: trochę z tym porównaniem pojechałeś
na sprzęcie sprzed kilkunastu lat nie byłeś w stanie w ogóle policzyć takiej fizyki jak teraz silnik liczy na zwykłym PC
no i pewnie nie tygodnie a miesiące albo lata :D

co do reszty wypowiedzi - w pełni się zgadzam
tak tylko trochę się #!$%@?łem do metafory
  • Odpowiedz
na sprzęcie sprzed kilkunastu lat nie byłeś w stanie w ogóle policzyć takiej fizyki jak teraz silnik liczy na zwykłym PC


@hesar: Chodziło mi o stworzenie prostej gierki typu powiedzmy Tetris albo chociażby słynne Angry Birds. Teraz znając Unity, stworzysz działający prototyp w kilka godzin. Kiedyś znając Assembler siedziałbyś tygodniami i osiągnął podobny rezultat.
  • Odpowiedz
Pewnie będzie można, tylko po co? Mysz, klawiatura i odpowiedni monitor to doskonałe narzędzie do pracy inżynierskiej.


Pewnie będzie można, tylko po co? Ołówek, linijka i deska kreślarska to doskonałe narzędzie do pracy inżynierskiej.

@pierre-van-hooijdonk:
  • Odpowiedz
@reneq16: "Pewnie będzie można, tylko po co? Mysz, klawiatura i odpowiedni monitor to doskonałe narzędzie do pracy inżynierskiej. Mózg ludzki najlepiej czyta schematy, przekroje, plany w formie 2D."pochylone

No jednak nie :) z tym 2D to pojechałas. Ilość kolizji (twardych i miękkich) i problemów rozn
  • Odpowiedz