Wpis z mikrobloga

#csibackstage #fotozagadka
Mam pytanie. Zostały zakupione przeze mnie pomidory w hipermarkecie..i zwłaszcza pod koniec (0statni kęs) nie smakują jak pomidory. Mało tego..jem warzywo, a czuję jakby to było ..mięso jakieś niedogotowane, mięso surowej ryby, żelaza z wątróbki?
Mieliście kiedyś takie odczucia, że pomidor nie smakuje jak pomidor? Tego się wręcz nie da zjeść...albo bez smaku albo takie coś. Może mam porównanie, bo w dzieciństwie tata przynosił zawsze pomidory z działki bez sztucznych dodatków.
Mówię o pomidorkach koktailowych, choć i czasami w tych innych też się taki posmak dziwny zdarza.
http://bezuzyteczna.pl/static/content/f1719b093e27019ef35c.jpg
W lecie jest o niebo lepiej...ale w zimie to już tylko wygląda jak pomidor.
  • 25
No nie mam..wątróbki to może tak..ale czy pomidory o smaku wątróbki?:( Ciekawe czym go naszprycowali..kraj pochodzenia Hiszpania.....Już sie boję jeść rzeczy z Hiszpanii, bo wysłano tam list gończy za Kajetanem, oby w nich nie gmerał.
@bess9: No właśnie..taki posmak metalu...może sprycują je jakąś wodą
,,Zanieczyszczenia wód powierzchniowych metalami ciężkimi i związkami organicznymi: farmaceutykami, narkotykami i pestycydami

Abstrakt:

Badania prowadzone w ostatnich latach potwierdziły, że wody powierzchniowe całego świata, w tym Polski, są zanieczyszczone związkami organicznymi i metalami ciężkimi. Związki organiczne, to m.in. farmaceutyki (diklofenak, naproksen, ibuprofen, estrogeny, antybiotyki), pestycydy czy narkotyki (kokaina, amfetamina i jej pochodne), a najczęściej identyfikowane metale w wodach powierzchniowych to: Ni, Hg,
@katyperry92: Dobre porównanie :D

@taksepacze:

2-Isobutylthiazole has been described as having a spoiled vine-like, slightly horseradish-type flavor in tomatoes. When added to tomato paste or juice in the 25-50 ppb concentration range, it increases ‘fresh tomatolike’ aroma, but at higher levels, the aroma becomes objectionable, rancid, medicinal, and metallic off-odors became dominant


Może teraz pomidory mają dużo 2-izobutylotiazolu ( ͡° ͜ʖ ͡°)