Wpis z mikrobloga

Wczoraj znalazłem w skrzynce pierwszy tomik polskiego wydania Utsuro no Hako to Zero no Maria, który zamówiłem 2 miesiące temu. Przetłumaczony tytuł brzmi IMO trochę głupio, ale czyta się ciekawie. Póki co mam wrażenie, jakbym obcował z mieszanką Madoki i Haruhi, choć Madoka jest nowsza, więc nie ma mowy o wzorowaniu się. Najgorsze jest to, że tomy będą wydawane co 2 miechy... więc zanim wydadzą wszystkie minie rok :<
#anime #manga #lightnovel #utsuronohakotozeronomaria
nihon - Wczoraj znalazłem w skrzynce pierwszy tomik polskiego wydania Utsuro no Hako ...

źródło: comment_oWtdfk0JKJ3EUoVqOexIBnsyVDWevHXT.jpg

Pobierz
  • 11
@nihon: Zerowa Maria? Poważnie Waneko?

Najgorsze jest to, że tomy będą wydawane co 2 miechy... więc zanim wydadzą wszystkie minie rok :<


Nie tak źle. Ja kupuję (jak na razie) Berserka. Zanim wydadzą obecny tom minie jeszcze jakieś 5 lat ()
@Twinkle: Rozumiem, że razem z resztą jesteście na tyle kompetentni, aby podać własną wersję tłumaczenia? :D Angielski, fanowski tytuł brzmi "The Empty Box and the Zeroth Maria", imo polskie nie odbiega od niego zbyt daleko. Jeśli macie jakieś pretensje, to tylko do autora ln :P
@Kummernis: No jak widać tłumacze się chyba nie popisali i zerżnęli z niemieckiej wersji. Powinno być moim zdaniem "Puste pud-ełko i Maria Zero", bo w japońskim chyba nazwisk się nie odmienia tego co kojarzę. A znam ten język na... postawie. ;)