Wpis z mikrobloga

ja tam nie wiem jak to było i generalnie wiem, że nikt nie przeżył...

dyskusja zawsze przypomina kopanie się koni nawzajem to może by tak zamodelować całe zjawisko i napisać symulacje?
komputerowa matematyka i statystyka pokażą czy jest taki bieg zdarzeń jest możliwy
oraz jeżeli jest możliwy to raz na ile przypadków stanie sie tak jak sie wydarzyło.

Dotychczasowe symulacje tamtych zdarzen jakie widziałem to były tylko modele czesciowe... typu sprawdzenie jak sie zachowa skrzydło itd...

jeżeli są inne to chętnie zobaczę.

#smolensk #neuropa #4konserwy #rosja #polityka
  • 9
@SzCzoteckY: Zrobi ktoś prawidłowy model to zaczną go wyzywać od oszołomów, od niekompetentnych pseudonaukowców szukających spisku. Zaczną twierdzić, że takiego modelu nie ma prawa wykonać fizyk czy matematyk który się zna na modelowaniu, bo nie ma on pojęcia o katastrofach tupolewów. Zaczną podważać jego kompetencje.
@Stefanescu:

Zrobi ktoś prawidłowy model


a jak sprawdzisz, czy model jest prawidłowy, czy też może nieprawilny?

załóżmy, że jutro ktoś przychodzi do ciebie i mówi, że zrobił taki model, i że wyszło mu że w starciu brzozy ze skrzydłem, brzoza zawsze wygrywa.

zaakceptowałbyś takie wyjaśnienie, czy nie?
@Neratin: Nie wiem kolego czy choć trochę w temacie się poruszałeś.

Każdy model weryfikowany jest z modelem rzeczywistym - fizycznym lub/oraz z zebranymi danymi statystycznymi oraz jest budowany w oparciu o wiedzę eksperta ( jego odczucia i opinie. - w tym przypadku pilotów samolotów, materiałoznawców, konstruktorów)

Dlatego taki system weryfikuje się zwyczajnie rozwalając pusty samolot o drzewo
lub każdy model osobno (model to część systemu, nie musi to być cały samolot
@Neratin: załóżmy, że jutro ktoś przychodzi do ciebie i mówi, że zrobił taki model, i że wyszło mu że w starciu brzozy ze skrzydłem, brzoza zawsze wygrywa.


Dlatego nie akceptuje się tego na słowo (bo ja napisałem i tak mi wychodzi).
A modele tworzoną są w oparciu i w konsultacji z ekspertami o których tyle wspominam.

jeżeli doszłoby do takie sytuacji można na przykład:
* usadzić niezależnych ekspertów przy dwóch symulatorach
@SzCzoteckY:

Nie wiem kolego czy choć trochę w temacie się poruszałeś.


to samo mogę powiedzieć o tobie

Każdy model weryfikowany jest z modelem rzeczywistym - fizycznym lub/oraz z zebranymi danymi statystycznymi oraz jest budowany w oparciu o wiedzę eksperta ( jego odczucia i opinie. - w tym przypadku pilotów samolotów, materiałoznawców, konstruktorów)


w teorii. w praktyce może się okazać, że model rzeczywisty jest niemożliwy do zbadania, a dane statystyczne niewystarczające do
@SzCzoteckY:

Jeżeli sądzisz, że to nie możliwe i tak się nie da to idź i przybij piątkę ludziom z chociażby NASA, którzy wysyłają w kosmos rakiety wiedząc dokładnie gdzie się znajdą - dokładność symulacji naukowych w wyżej wymienionej agencji biorąc pod uwagę skalę rzeczywistego problemu musi być prawidłowa wiele miejsc po przecinku inaczej nawet ostatnie zdjęcia Plutona można by robić z ziemi z podobnym skutkiem jak wysyłając sondę w kosmos.


mylisz