Wpis z mikrobloga

#linuxmint
Pierwszy dzień po przesiadce z Windy na Minta.
Ogólnie wsio wygląda ładnie i dość intuicyjnie. Na razie głównym problemem był jakiś feler z połączeniem poprzez wi-fi (sygnał znikał czego nie było na Windzie) ale może to przypadek bo już działa.

Mam kilka pytań początkującego:

1. W jaki sposób zaktualizować Firefoxa? Mam 42 a widzę, że jest 44.
Robię wsio wg tej instrukcji: https://support.mozilla.org/pl/kb/Aktualizacja%20Firefoksa
Tyle, że w punkcie 2 przeglądarka jakoś nie sprawdza czy jest nowa wersja :S Ściągam więc ręcznie paczkę i... co dalej?

2. Na jakiej zasadzie powinna działać apka 'minitube"? Po odpaleniu próbuję wyszukać po słowie kluczowym jakiekolwiek video ale nic się nie wyszukuje.

3. Dlaczego od marca Google Chrome nie będzie aktualizowany pod Linuxa? Taki komunikat się pojawił gdy doinstalowałem tę przeglądarkę.

4. Przy instalowaniu czegokolwiek pojawia się requester z hasłem. Gdzie to wyłączyć? Podczas instalacji Minta wprawdzie była tam konieczność podania swojego hasła więc wpisałem ale odznaczyłem opcję wołania o nie.
  • 7
  • Odpowiedz
@worldmaster:

4. Przy instalowaniu czegokolwiek pojawia się requester z hasłem. Gdzie to wyłączyć? Podczas instalacji Minta wprawdzie była tam konieczność podania swojego hasła więc wpisałem ale odznaczyłem opcję wołania o nie.


Nie bez powodu pyta się o hasło. Pozbądź się windowsowych przyzwyczajeń i ślepego klikania next. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo twojego systemu.
  • Odpowiedz
@harvester: Niby tak ale zakładając że na 100% tylko ja mam do komputera dostęp powinna być jakaś opcja wyłączenia tego.

btw. Teraz wożę się z drukarką sieciową. Niby wszystko skonfigurowane a nie działa :)
  • Odpowiedz
@worldmaster: Wyłączając pytanie o hasło ułatwiasz zadanie złośliwemu oprogramowaniu. Jest to możliwe, ale nie powiem jak. Jeśli zechcesz, znajdziesz i zastosujesz na własną odpowiedzialność.
Druga sprawa, to czy to jest aż tak uciążliwe? Nie instalujesz na każdym kroku oprogramowania, a raz na jakiś czas.
Jak pisałem wcześniej, nie przenoś złych nawyków z windowsa.
  • Odpowiedz