Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest tu jakiś wielbiciel i znawca krewetek? Mam kilka pytań:
Gdzie najlepiej kupować?
Jak powinny pachnieć po otwarciu opakowania?
Jak powinny wyglądać?
Chodzi mi o krewetki mrożone oczywiście. Dziękuję za pomoc :)
#dieta #gotujzwykopem #jedzenie
  • 9
  • Odpowiedz
@felinka: Świeże trudno dostać, zresztą nie chciałbym nawet, a mrożone pachną jak mrożonki.. no może trochę rybą. Szare są surowe, a różowe już obgotowane. Polecam obrane kupić, wtedy odgryzasz tylko od ogona bez dłubania. No chyba, że brzydzisz się jelita z gównem które idzie przez całą krewetę :) A kupić najlepiej w markecie na wagę - najtaniej i bierzesz ile potrzebujesz na jeden posiłek.
  • Odpowiedz
@AnnaJ: Właśnie dzisiaj kupiłam mrożone z Biedronki (bo miałam najbliżej), niby pakowane próżniowo, ale jak je otworzyłam to buchnęło takim obrzydliwym rybim smrodem, że mi się odechciało.
  • Odpowiedz
buchnęło takim obrzydliwym rybim smrodem, że mi się odechciało.


1. zamrożone to nie powinny pachnieć
2. po rozmrożeniu pachną "rybą" tak jak wszystkie owoce morza.

BTW kupowałem wiele razy mrożone krewetki/owoce morza (te na tackach) z biedronki i nigdy nie miałem problemu

@felinka:
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: W sumie pierwszy raz kupowałam krewetki, więc następnym razem jak kupię i będą pachniały podobnie to znaczy, że to tylko przewrażliwienie :) często tak mam jeśli chodzi o mięso
  • Odpowiedz
@felinka: jak tak często masz to jest szansa, że to twoje omamy. Ale bez opinii drugiej osoby to bym na twoim miejscu nie jadł.

BTW dlatego lubię kupować świeże (tzn te obgotowane ale nie mrożone) w sklepie - mogę obejrzeć i powąchać.
  • Odpowiedz