Wpis z mikrobloga

Weekend w Kąciku:

krótko i na temat
- proste
- informacje
- sportowe

Życzysz sobie codzienną dawkę?
Obserwuj #kacik

#pilkanozna

- 20-letni obrońca New York Red Bulls - Mateusz Miazga - przeniesie się do Chelsea FC (Londyn). Mógł grać dla reprezentacji Polski. Zabrakło troski i konsekwencji. Chelsea FC zapłaci za Miazgę 4,6 miliona euro. Pięć lat temu stawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 16, ale wtedy prezentował się zaledwie poprawnie. W październiku 2012 roku zagrał jeden mecz w kadrze do lat 18, jak się później okazało, ostatni w polskich barwach

- O zawodnika zabiegał skaut PZPN - Maciej Chorążyk. Kiedy selekcjonerem kadry został Marcin Sasal, zawodnik kilka razy odmówił przylotu na zgrupowaniu. Innym razem dyrektor PZPN Stefan Majewski nie wyraził zgody na jego powołanie. Powiedział, że bilet lotniczy ze Stanów do Polski jest za drogi - mówi Sasal. Co ciekawe, na dwa wcześniejsze zgrupowania, zawodnik przylatywał za własne pieniądze. Teraz jego gra w biało-czerwonych barwach jest już wykluczona

- W 2014 roku Marcin Dorna powoływał Miazgę do kadry do lat 20. Wtedy zawodnik regularnie grał już dla USA, zakwalifikował się z tą kadrą na młodzieżowy mundial, był częścią programu olimpijskiego. Do Polski już nie przyjechał. - Jestem w dalszym ciągu otwarty na oba kraje. Zobaczymy, jak potoczy się moja kariera. (...) Czuję się Amerykaninem i Polakiem - mówił jeszcze w maju 2015 roku. Polacy chcieli zaklepać Miazgę. Selekcjoner - Adam Nawałka miał powołać go na eliminacyjny mecz z Gruzją. Z obrońcą rozmawiał nawet prezes PZPN - Zbigniew Boniek. Temat jednak porzucono, a chwilę później Miazga zagrałł 26 minut w oficjalnym meczu reprezentacji USA przeciw St. Vincent i Grenadyny. Z nadziei o klasowego obrońcę pozostałą miazga

- 23-letni pomocnik Hellas Verona - Paweł Wszołek - pracuje z psychologiem, a od trzech miesięcy chodzi na jogę. - Joga ukształtowała mi charakter, czuję się spokojniejszy. Dzięki temu czuję nie tylko swobodę psychiczną, ale i na boisku jestem bardziej giętki, mięśnie nie są spięte. Wiadomo, że nie ma poprawy po jednej lekcji, ale jeśli chodzi się 2–3 razy w tygodniu, to naprawdę pomaga (...) Może wyjeżdżając nie wyglądałem na zbyt mądrego, ale w głowie mam już poukładane. Każdy popełnia błędy. Jestem tu dwa i pół roku, dojrzałem. Mam żonę, psa, wiele się nauczyłem. W tym sezonie w 11 meczach Serie A zaliczył 2 asysty

- 27-letni czeski obrońca - Adam Hlousek - podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Ostatnio reprezentował Vfb Stuttgart, dla którego w tym sezonie zagrał w 7 meczach. To czwarty transfer po Arturze Jędrzejczyku, Arielu Borysiuku i Kasperze Hamalainenie. Hlousek kosztował pół miliona euro. Karierę zaczynał od środka ataku, z biegiem czasu cofał się bliżej swojej bramki. Nie oznacza to, że może występować tylko w defensywie. Ostatnio grywał jako stoper, a także na pozycji skrzydłowego. W reprezentacji Czech wystąpił w 7 spotkaniach. W Bundeslidze rozegrał 81 spotkań. 1.FC Nurnberg (39), VfB Stuttgart (29), Kaiserslautern (13)

- 32-letni bramkarz Wisły Kraków - Radosław Cierzniak - podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Umowa będzie obowiązywać od lipca 2016 roku. Kontrakt podpisano na 3 lata. W tym sezonie, w barwach Wisły rozegrał 21 spotkań. W przeszłości grał m.in. w cypryjskim AS Alki (Larnaka) i szkockim Dundee United FC. Wcześniej w Ekstraklasie reprezentował m.in. Koronę Kielce (2007-2010) i Amikę Wronki (2004-2006)

- 29-letni czarnogórski lewy obrońca - Vladimir Volkov - został wypożyczony do Lecha Poznań z belgijskiego KV Mechelen na pół roku (z opcją przedłużenia umowy o dwa lata). Volkov ma na swoim koncie 48 występów w europejskich pucharach. Rozegrał 17 spotkań w reprezentacji Czarnogóry. W tym sezonie w barwach Mechelen wystąpił w 13 ligowych spotkań. W przeszłości grał też m.in. w serbskim FK Partizan czy mołdawskim Sheriffie Tiraspol

- Arkadiusz Milik zdobył bramkę podczas 21. kolejki holenderskiej Eredivisie. To 9 ligowa bramka napastnika w tym sezonie. AFC Ajax (Amsterdam) zremisował na wyjeździe z Rodą Kerkrade 2:2. Bramka - klik

- 28-letni pomocnik Wisły Kraków - Krzysztof Mączyński - do gry wróci dopiero w marcu. Po trzech tygodniach od rozpoczęcia przez klub przygotowań, Mączyński nadal nie wznowił treningów. W poniedziałek przejdzie operację. Do treningów ma wrócić za 5 tygodni. Co oznacza, że straci co najmniej pięć meczów rundy wiosennej. A właśnie wtedy będzie ważyło się, czy krakowianie zdołają awansować do grupy mistrzowskiej

- 17-letni napastnik Pogoni Szczecin - Marcin Listkowski - mógł występować w angielskim West Ham United FC, jednak zdecydował się zostać w Polsce. Pod koniec 2013 roku przebywał na testach w angielskim West Ham i był zdecydowany tam pozostać. Ostatecznie z Lecha Rypin przeniósł się do Pogoni, bo jeden z jego trenerów poradził mu, by jeszcze został w Polsce. Młody zawodnik nie zaniedbuje nauki. - Nigdy nie wiadomo, jak to z tym graniem będzie. Kontuzje skończyły wiele karier - mówi Listkowski. W tym sezonie rozegrał w Ekstraklasie 14 spotkań, z czego 9 rozpoczynał od pierwszej minuty

#siatkowka

- Wyniki 16. kolejki Orlen Ligi

- Wyniki 15. kolejki Plus Ligi

#mma

Właściciel Fight Exclusive Night - Paweł Jóźwiak - o najbliższych planach i gali FEN 11.

- Jest zadowolony z gali FEN 10. Mimo trudnego terminu, udało się zapełnić obiekt
- W kolejnej walce Paweł Biszczak stoczy pojedynek o pas. Jego rywal nie jest jeszcze znany
- Zwycięzca pojedynku o pas Albert Odzimkowski - Paweł Żelazowski, w kolejnej walce zmierzy się z Michałem Michalskim
- Jesteśmy w kontakcie z Mindaugasem Verzbickasem. Nic nie wskazuje na to, by miał walczyć u konkrencji (KSW dop. red.)
- Jedną z opcji dla Verzbickasa jest niedawno zwolniony z UFC - Marcin Bandel
- FEN współpracuje z Areną Berserkerów, dzięki temu na szczecińskiej gali pojawi się Wojciech Janusz
- To dla nas zaszczyt, że zawodnicy którzy walczyli w FEN, idą do UFC - mówi Jóźwiak
- Oprócz gaży za walkę, zawodnicy otrzymują także bilety, którymi mogą dowolnie dysponować
- Tempo sprzedaży biletów na FEN 11 jest rekordowe. Sprzedano już połowę wejściówek
- Na FEN 11 zobaczymy 13 walk, tradycyjnie wymieszanych z MMA i K-1
- W tym roku na gali FEN dojdzie do pierwszej walki kobiet w formule MMA
- W walce wieczoru FEN 11 Akop Szostak zmierzy się z Tyberiuszem Kowalczykiem. W razie kolejnej niedyspozycji tego drugiego, organizacja ma już przygotowanego zastępcę

#skoki

- Maciej Kot zajął 12. miejsce podczas pierwszego konkursu Pucharu Świata w Sapporo, a drugiego dnia był 13. Pierwszego dnia całe podium zajęli Słoweńcy. Do finałowej trzydziestki awansowali jeszcze 16. Stefan Hula, 18. Kamil Stoch i 25. Dawid Kubacki

Dzień później dwa pierwsze miejsca zajęli Norwegowie. Do finałowej trzydziestki (oprócz Kota) awansowali jeszcze 14. Stefan Hula, 22. Andrzej Stękała, 30. Klemens Murańka. Dopiero 41. był Kamil Stoch

- W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Peter Prevc. Najlepszy z naszych - Kamil Stoch - zajmuje 20. miejsce. PŚ powraca do Europy, gdzie już w piątek odbędą się kwalifikacje do konkursy indywidualnego w Oslo Holmenkollen. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy

- Najjaśniejszymi punktami podczas Puchary Kontynentalnego w Bischofshofen, byli Bartłomiej Kłusek i Piotr Żyła. Ten pierwszy zajął 5. 6. miejsce. Ten drugi, znalazł się na podium. W obu konkursach, do finałowej "30" awansował komplet - 6 Polaków

- I konkurs PK w Bischofshofen:
- 1. Karl Geiger (Niemcy), 2. Tom Hilde (Norwegia), 3. Thomas Hofer (Austria)
- Polacy: 5. Bartłomiej Kłusek, 18. Przemysław Kantyka, 23. Krzysztof Biegun, 27. Jakub Wolny, 29. Piotr Żyła, 33. Jan Ziobro

- II konkurs PK w Bischofshofen:
- 1. Markus Eisenbichler (Niemcy), 2. Alex Insam (Włochy), 3. Piotr Żyła (Polska)
- Polacy: 3. Piotr Żyła 6. Bartłomiej Kłusek, 16. Jakub Wolny, 17. Krzysztof Biegun, 20. Przemysław Kantyka, 23. Jan Ziobro

#ciekawostki

- To już ostatni skrót informacji Kącika


- Zwycięzcą styczniowego wyścigu zostaje "redheart" - gratulujemy. Jeśli życzysz sobie jakąś nagrodę - pisz na priv.

- Przypominam również nowe zasady
- Punktowany będzie refleks, atencja, wartość merytoryczna, wiedza
- A pod względem wartościowym: wiedza> wartość merytoryczna > refleks > atencja
- Punktacja będzie wyglądać następująco:
- - wiedza - punkty przyznane za poprawnie udzieloną odpowiedź - (od 10 punktów w górę)
- - wartość merytoryczna - zaplusowany przeze mnie komentarz - (10 punktów - na dzień)
- - atencja - każdy plusik - (5 punktów)
- - refleks - wedle starej zasady (1. miejsce 10 punktów, 10. miejsce 1 punkt)
- Dla najlepszego użytkownika miesiąca, przewidziana jest niefinansowa nagroda (do ustalenia)
- Jeśli macie jakieś pomysły lub hejty, co do nowego systemu - piszcie w komentarzach

Tour de Kącik:


- Masz jakieś zastrzeżenia, sugestie?
- O czymś zapomniałem?
- Pisz w komentarzu

Zapraszam do Kącika

Miłego wieczoru!
  • 11
  • Odpowiedz