Wpis z mikrobloga

Okej, zobaczmy czy to działa: doberek Kaw jestem, to mój pierwszy raz tutaj. :D
Ostatnio ludzie sobie robią różne rzeczy #diy, to stwierdziłem, że pochwalę się kolejną zabawką z rodziny mojego systemu czujników, konkretniej stacji meteo, takie hobby. Po lewej widzimy nową obudowę do stacji, górne poziomy są niebieskie, bo jeszcze nie są polakierowane (i brakuje jednego pierścienia), a poza tym poziom czujników (numer dwa) i tak wymaga przeprojektowania, bo odkryłem istnienie nowych/innych czujników i trzeba dostosować otwory. Po prawej zaś, serce całości, główny wkład z elektroniką. Pracuje to na 100Mbit eth, zasilana przez kabelek eth jest (nie ma innej opcji) i w stanie obecnym odczytuje ciśnienie, wilgotność, temperaturę, parę rodzajów promieniowania (podczerwień, UV i składowe RGB z czego wnioskuje czy są chmury czy nie) i wykrywa wyładowania atmosferyczne w promieniu około 40km. Finalna wersja dostanie pewnie jeszcze pomiar pyłu zawieszonego, a za parę miesięcy dojdzie ultradźwiękowy pomiar siły i kierunku wiatru. Poprzednia wersja tego wynalazku, w obudowie z podstawków doniczkowych (i mniejsza ilością czujników), siedzi na antenie od ponad roku i działa dalej. No, także, takie małe #hobby.
Kaworu - Okej, zobaczmy czy to działa: doberek Kaw jestem, to mój pierwszy raz tutaj....

źródło: comment_yDqCUdufjK94RIR5FFXknupOcr5QKUi3.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@theVeryfikatro: Od światła mam MAX44008 (RGB+IR) + ML8511 (UV). A od wyładowań AS3935. Proc mega64+ENC424J600 połączone przez EBI, więc kontroler ma sumarycznie do dyspozycji całe 28k RAM.
  • Odpowiedz
@theVeryfikatro: Do niektórych są w necie przykłady, do niektórych nie. Ale to w większości na i2c jest, więc kwestia skonfigurowania paru rejestrów (albo tylko włączenia) i odczytania danych po jakimś czasie, także skomplikowane to to nie jest. Chyba najbardziej skomplikowany jest BME280 albo BMP180, a reszta - po prostu bierzesz dane i masz.
  • Odpowiedz
@theVeryfikatro: Najgorsze w tym to było to, że to 2-stronny obwód jest, nienawidzę lutować przelotek. A samo rozplanowanie, nie tak źle bo to tam są 3x2cyfrowe wyświetlacze ze wspólna katodą (max7219 jako kontroler). ;)
  • Odpowiedz
@qerda: Alez proszę. Ale aktualnie chyba jest bug w stabilnej, który uniemożliwia poprawny start jak nie ma żadnego profilu, jutro zniknie. ;)
  • Odpowiedz