Wpis z mikrobloga

@SomeOneSpecial: jeśli masz w Polsce konto rozliczane w GBP i PLN to tylko kantor internetowy, walutomat najlepszy. Jeśli nie masz konta rozliczanego w GBP to niestety zostaje Ci raczej kantor stacjonarny. A w którym najlepiej to już musisz sprawdzić sam w swoim mieście.
@SomeOneSpecial: powiem Ci jak ja to robię. Mam konto w WBK rozliczane w GBP. Otwarcie, przelewy i prowadzenie za darmo (pod warunkiem że zostawisz na koncie 20 funtów). Przyjeżdżam do pl, idę do banku, wpłacam funty na swoje konto za darmo. Potem siadam do kompa, przelew na walutomat (też za darmo), wymiana ma złotówki i wypłata na konto rozliczane w PLN (bez prowizji oczywiście ). Całość potrafi zająć do 3h zależnie
@Ma5TeR: wiesz może jak jest gdy robisz wypłaty z bankomatu w uk z tego konta w gbp to dochodzi do jakiegos parzewalutowania? Typu z funta na euro i z euro na funta? I jakie sa prowizje za wypłatę w bankomacie
@Griffin_: ciekawe pytanie, niestety nigdy nie miałem potrzeby tego robić, nawet karty nie wyrabialem. Najszybciej będzie jak poszkusz w tabeli opłat i prowizji. Podejrzewam że przewalutowania nie ma ale jest opłata roczna za kartę i jakaś prowizja od wypłaty w banku w którym masz konto.