Wpis z mikrobloga

@kanaka: Szukam czegoś jasnego, najlepiej z vr, może być duży zakres a może być stałka. Ideałem byłby chyba zestaw stałka + 18-300 ale nie stać mnie na takie frykasy. Narazie mam 18-55 z vr oraz 55-200 bez vr. Rozważam albo stałkę jakąś albo uniwersalny 18-105. Ze stałej była chyba jeszcze jakaś 50tka, mieliście z jakąś styczność? @nieszukamkobiety
@elvisiako: kupiłem body w zestawie z 18-105, później dokupiłem 50mm f/1.8 - zastanawiałem się również nad 35mm f/1.8, jednak ukierunkowanie na robienie zdjęć portetowych małej córce zwyciężyło :) co ciekawe, stałka nie chce zejść z body, aczkolwiek przy innych rodzajach fotografii trzeba się trochę nagimnastykować dla dobrego kadru.
@elvisiako: przy jasnych stałkach dodatkowo dochodzi kwestia zabawy głębią ostrości, szczególnie na początku użytkowania. ale przyznam szczerze, że kilka lat temu miałem body C z ich 50 mm (też f/1.8) i nie polubiliśmy się, sprzedałem bodajże po dwóch miesiącach. dlatego najlepiej, jakbyś mógł podpiąć wspomniane obiektywy pod swoją puchę i samemu zobaczyć, może jakieś spotkanie grupy lokalnej z nikoniarzy?
@Czarny_Klakier: Mam 18-55 vr oraz 55-200 bez vr. Najbardziej pasowałby 18-300 ale nie mam takiej fortuny. Stąd zastanawiam się nad:
1. 18-105 z vr
2. Jakaś sensowna stałka (najlepiej również z vr)
3. Nowe body

Trzecia kombinacja dopiero teraz mi chodzi po głowie, bo raczej nie chce wymieniać ale przydałoby się poprawić jakość zdjęć (lepsza matryca - teraz mam d60). Tylko pewnie to też byłaby używka więc dochodzi niepewność czy migawka
@elvisiako: no to jeśli chodzi o szkła to celowałbym w jakąś jasną 50 1.8, lepiej 1.4

w 35mm bym nie wchodził, masz szerokie szkła. Jasność da Ci tylko tyle, że będziesz mógł robić w ciemnych pomieszczeniach ale z 35mm portretów za bardzo nie porobisz.

50mm daje większe możliwości, no będzie jasna i zyskasz głębię. Coś czego podejrzewam, że na razie w tych obiektywach nie ma,

Omijałbym wynalazki pokroju 18-300mm. Jak coś