Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki spod tagów #commodore #c64 #8bit
zastanawiam się czy jest gotowe jakieś rozwiązanie które by emulowało napęd dyskietek od c64 tak żebym mógł odpalić swojego commodore, podpiąć ten wihajster np w miejsce stacji dyskietek i ładować sobie obrazy dyskietek tak żeby c64 widział to jako normalną stację fdd. Mogłem trochę to zamotać więc przedstawię na przykładzie ps2
1. mam pc z wystawionym zasobem smb zawierającym odpowiednio przygotowane obrazy płyt
2. w Open PS2 loader wybieram gry z zasobu sieciowego
3. ciesze się grą
taka trochę #nostalgia i #gimbynieznajo a może ewoluuje w #zrobtosam #diy
  • 3
@mctortillabezmex: nie jest to może w 100% emulacja stacji dysków, ale daje rade z ogromną większością gier na *.d64 i zwie się to to SD2IEC. Problemy mogą być chyba tylko z customowymi loaderami, których to ten wihajster nie wspiera (kilka gier, sporo dem). Jest to rozwiązanie ekonomiczne. Jeżeli zależy Ci na większej kompatybilności (ale i kosztach niestety) to zainwestuj w Cartridge 1541 Ultimate-II #c64 #8bit
@mctortillabezmex: jest coś takiego co nazywa się SD2IEC. Nie do końca wygląda jak stacja dyskietek, ale zasada działania taka sama. Chociaż można kupić takie w miniaturowej obudowie imitującej oryginał. Tylko uprzedzam, że do sd2iec warto kupić kartridż final3 mocno przyśpiesza działanie tego urządzonka. Ewentualnie drugą opcją przyśpieszenia jest jiffyDOS, programowy lub softwarowy. Ja używam sd2iec z finalem i jestem zadowolony.