Wpis z mikrobloga

Kochane wykopki, internet bardzo wolno mi chodzi i wydaję mi się że u Was szybciej uzyskam odpowiedzi - bo wujek google dziś chory jest.
Mój paszport mi wygasł, mam tylko nowy dowód. Mieszkam w Londynie i zastanawiam się czy lepiej jechać do Pl po nowy dokument, czy może tutaj go wyrobić? Ile wygląda czekanie, czy ktoś za mnie np może w PL odebrać paszport? Do tego kolejna sprawa, chciałabym w tym roku zwiedzić Hamerykę i potrzebuję wizę. Czy tak jak z paszportem lepiej to ogarnąć w ambasadzie czy jechać do domu?

#ambasada #paszport #polska #pytanie
  • 3
Wydaje mi się, że nic z tego. Prościej będzie dla ciebie złożyć wniosek o paszport tam na miejscu. Nie jestem pewien ale konsulat/ambasada powinna zajmować się takimi rzeczami. Lepiej wszystko załatwić tam ponieważ w razie problemów czy czegokolwiek za każdym razem wzywana będziesz do Polski. Tam załatwisz to szybciej.
@Misiek0987: masz racje konsulat tym sie zajmuje i czas oczekiwania na wydanie nowego dokumentu wynosi max 4 tygodnie , gorzej jest z dowodem osobistym ktory niestety trzeba wyrabiac w Polsce, oba dokum,enty wymahaja osobistego odbioru
@Jagoo: co do wizy do USA, jako osoba posiadajaca obywatelstwo Polskie , musisz zlozyc odpowiednia aplikacje przez internet , zaplacic odpowiednia sume i udac sie na rozmowe w ambasadzie zlokalizowanej w Polsce i tutaj dopiero zaczynaja sie schody , proponuje abys sie nie chwalila ze bylas gdziekolwiek za granica aby pracowac , jak bedziesz potrzebowala wiecej info , wal na prv