Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim ;) Dłuższy czas mialem zamiar zrobić własną kierownicę do pc. Jak narazie udalo mi sie zrobić cały mechanizm ktory wysyla sygnal do komputera przez arduino czyli UnoJoy wgrane na arduino, potencjometr 270 stopni ale wykorzystalem stary napęd Cd do zmiany zakresu obrotu. Teraz muszę dorwać kierownice i będę dzialał dalej ^.^ Jakies propozycje, uwagi? Kierownicę robię głównie pod ETS2.

#diy #majsterkowanie #arduino #ets2 #adiksonmajstruje
Pobierz Adikson3 - Cześć wszystkim ;) Dłuższy czas mialem zamiar zrobić własną kierownicę do ...
źródło: comment_IiCvZ36Lsv48a6FNlDimyqSRibV0RjgJ.jpg
  • 19
@jigsaw96: za 5 potencjometrów dałem gdzieś z 8 złotych, ale do kierownicy jest potrzebny 1, napęd cd miałem z jakiegoś komputera który naprawiałem, więc przekładnia za darmo, arduino też już miałem, a reszta będzie oparta na starych deskach które mam więc no też zero :P Ogólnie projekt jest bardzo budżetowy, nie wiem jeszcze jak rozwiąże stabilne umocowanie kierownicy więc tutaj może koszt wzrosnąć, ale jeśli masz troche dupereli to bardzo mało
@Adikson3: szczerze? poszukaj sobie używanej G25/G27, idzie serio za grosze sprawną wyrwać (mi udało się za 350) a mechanizm jest super. Do tego nie ma problemu żeby, mając nawet malutki warsztacik, wrzucić tam normalną kierownicę, albo w ogóle zupełnie zmodyfikować.
@Adikson3: jak wolisz, sam próbowałem kiedyś robić na MJoyu. Niestety, zrobić 'zderzaki' dla zapewnienia tych 900* obrotów jest ciężko, bez tego wyłamiesz szybko potencjometr. Ale powodzenia, liczę że się uda :P