Wpis z mikrobloga

@jurny_juhas: no właśnie, szukam i szukam i na każdej stronię jest napisane inaczej..
@Domal: a co z inż.?

A jeżeli mam edukację na uczelni wyższej podzieloną na dwa stopnie to przy pierwszym mogę dać - Bachelor of Engineering, a przy drugim stopniu, mgr - Master of Science Engineer?
  • Odpowiedz
@jumper13: dostalem robote wiec chyba ok :p Chyba z miesiac ale to zalezy od wielu czynnikow ile bedziesz szukal, twojego doswiadczenia itp. To byla moja pierwsza praca w uk. Geodezja.
  • Odpowiedz
@jumper13: M.Sc.Eng .. przynajmniej ja tak mam na CV i stopce maila.

Co ciekawe kolega z niemiec ma wpisane tak jak to w niemczech się wpisuje ;) Czylo coś jakbym sobie klepnął. mgr.inż :)
  • Odpowiedz
@@jumper13: jako absolwent filologii angielskiej napisałbym po prostu MSc ale MSCEng albo MEng tez brzmi spoko, myśle ze każda opcja jest okej, serio
  • Odpowiedz
@Ja-qb: myślałem o tym, ale podobno nie ma sensu, wystarczy samo tłumaczenie. Bo odkąd jesteśmy w Unii to żadnych nostryfikacji nie trzeba (tak gdzieś na stronach urzędowych wyczytałem, a i w dziekanacie tak mi mówili jak odbierałem dyplom)
  • Odpowiedz
@jumper13: wladza Pan w Dziekanacie siega tylko do granicy :) Nostryfikacja to koszt okolo £100 (za calosc, wysylasz im kopie po polsku, oni sami tlumacza), a masz oficjalny papier, ktorym mozesz sie podeprzec w razie czego.
  • Odpowiedz
@vertoo: serio wpisujecie sobie wykształcenie w stopce maila? Chyba jakieś kompleksy chyba macie... jedyne miejsce gdzie jest to w miarę uzasadnione to uczelnia...w pracy to jakaś wieś... miałem do czynienia z dziesiątkami ludzi z różnych firm i na różnym poziomie i nikt nie robił takiej wiochy....

@jumper13: a po co Ci to tak naprawdę?

@scobos: ja dokładnie tak samo w cv, obydwa tytuły, osobno
  • Odpowiedz
@trustME: nie wiem jak Ty ale ja akurat w pracy bardzo jestem dumny z tego, że jestem obcokrajowcem, a co w związku z tym posiadam wykształcenie zdobyte nie w tym kraju (UK), więc dlaczego mam sobie tego w stopce nie zaznaczyć ...
  • Odpowiedz
@vertoo: ani w Polsce, ani w USA, ani w UK, ani w Niemczech, ani we Francji, ani w Szwecji nie ma zwyczaju umieszczania wykształcenia w stopce...
  • Odpowiedz
@trustME: hm ... dziwne rzeczy mówisz zwłaszcza, że to mój 3ci kraj na emigracji i wszędzie gdzie pracowałem stopka w mailu to w zasadzie kopia wizytówki, gdzie takie informacje się znajdują.

Nie wiem jak to wygląda w Twojej branży, ale u mnie ludzie lubią się podpisywać tytułami, zwłaszcza, że większość z nas należy do IMech'u i posiada kolejny przedrostek przed nazwiskiem. Nie jest on niczym innym jak potwierdzeniem "kompetencji", co jest
  • Odpowiedz
@vertoo: inżynieria,.mechanika, hydraulika.
dziwne... nigdy, naprawde, NIGDY będąc i mając kontakty w wymienionych krajach nie spotkałem żeby ktoś w stopce miał tytuły wpisane.
prawda jest taka ze jakiekolwiek chartered itp to nie jest kwestia potwierdzenia umiejętności a kwestia do pilnowania wypełnienia formalności.
możesz uważać ze sciemniam, ale poznałem w UK kilku chartered tak bliżej. jeden mnie przewyzszal wiedza i umiejętnościami a 20 lat stażu więcej na pewno nie miało na to
  • Odpowiedz