Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego głośnika Xiaomi - ok. 45$ oraz tańszego Xiaomi square box - w promocji cena ok. 18-20$. Przyszedł czas na małą recenzję.

Za wiele o nich nie powiem, audiofilem to nie jestem, opowiem raczej o kwestiach technicznych i o wejściach.

Tańszy, biały głośnik jest tylko głośnikiem. Posiada wejście do ładowania przez standardowe micro USB, a także przycisk włączania. Nie posiada mikrofonu, więc rozmowy są niemożliwe. Jakość dźwięku jest bardzo dobra jak na produkt z tej półki cenowej, mam małe porównanie do głośnika Blaupunkt o podobnej cenie, co prawda nie jest stereo, ale bardzo odstaje od Xiaomi.

Droższy, niebieski głośnik (choć sprzedawane są różne wersje kolorystyczne) ma już prawie wszystko co dusza może sobie zapragnąć. Posiada przyciski do regulacji głośności, rozłączania urządzeń, mikrofon, wejście na jacka 3.5mm, więc mając odpowiedni kabelek można nie używać bluetooth do odtwarzania dżwięku (np. komputer bez bluetooth). Posiada także wejście na kartę micro SD. Dźwięk jest bardzo czysty i głośny, zdaniem kolegi gra tak samo jak głośnik JBL za 400-500zł. W zestawie także dołączone jest materiałowe etui.

Takie rzeczy jak głośniki dosyć trudno opisywać, bo nie da się obiektywnie dźwięku napisać nie mając dużego porównania. Więc przyszedł teraz czas na małe porównanie telefonów. Może część z Was pamięta perypetie opisane pod tagiem #zaginionemi4, moja przygoda z "chińskimi telefonami" miała się rozpocząć właśnie od Xiaomi mi4, kilka dni po zakupie stwierdziłem, że Xiaomi mi note byłby lepszym wyborem, między innymi z racji wielkości ekranu, bo preferuję duże ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po niemiłych przygodach z udowadnianiem, że faktycznie nie otrzymałem telefonu uznałem, że kupię mi note. Dlatego od czterech miesięcy jestem jego użytkownikiem i mam już w pełni wyrobioną o nim opinię. Telefon jest przepiękny, podzespoły jeszcze nie zdążyły mnie zawieść. W telefonie brakuje mi czasami niektórych pasm sieci komórkowej w podróży, a także NFC. Tydzień temu dostałem Xiaomi mi4 kupiony tutej, z europejskiego magazynu Banggooda, jak na europejski magazyn, to trochę się znowu zawiodłem, bo musiałem czekać ok. 2 tygodnie (przesyłka NL Postem). Jest to wersja z 3GB ramu, 16GB pamięci WCDMA.

Jako, że mi4 i mi note to tak naprawdę dwa takie same telefony (w większości te same podzespoły)

Plusy mi4 względem mi note:
- podczerwień - mając odpowiednią aplikację można wyłączać telewizory i projektory (jak macie to w telefonie to chyba właśnie podrzuciłem komuś pomysł na małą zabawę ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- rozmiar - czasami mniejszy rozmiar jest lepszą opcją niż ogromna cegła jaką jest mi note - jednakże ten punkt również wliczę jako plus mi note względem mi4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- wyjmowalna bateria

Plusy mi note względem mi4 (minusy mi4 względem mi note):
- przednia kamera - mi4 posiada 8Mpix, mi note 4Mpix, jednakże cyferki mocno mylą! to właśnie mi note z kamerą 4Mpix robi lepsze zdjęcia - jeden z przykładów jak to nie zawsze warto patrzeć na cyferki
- grubość - mi note 6,95mm, mi4 8,9mm
- rozmiar - większy ekran = większy szpan ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na poważnie, moim zdaniem 5,7 cala to idealny rozmiar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- z tyłu jest szkło, a nie plastik jak w mi4, przez co telefon jest jeszcze ładniejszy

Jeden i drugi telefon całkiem niedługo dostanie aktualizację do Androida 6.0, aktualnie trwają testy.

Z racji, że biały głośnik i mi4 miałem tylko na testy i nie chcę się do nich przywiązywać, to sprzedaję oba urządzenia jako używane za odpowiednio 80zł i 750zł. Ceny zawierają koszt przesyłki, a odbiór osobisty jest możliwy w Bydgoszczy.

Głośnik jak i telefon nie zdążyły złapać, z ręką na sercu, jakiejkolwiek rysy widocznej gołym okiem pod światło.
Wszystko sprzedaję razem z oryginalnym opakowaniem i zestawem jaki był dołączony do tych urządzeń.


Zdjęcie zrobione Xiaomi mi note ( ͡ ͜ʖ ͡)

#xiaomi #aliexpress #itemyzchin #android #telefony
R.....y - Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego głośnika Xiaomi - ok. 45$ oraz ta...

źródło: comment_CdZxd4XXprLY0rlQNr0NK85bxskRj4Hd.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Reggy: a mozesz chociaz porównać te głośniki xiaomi jezeli chodzi o dźwięk głośność i czystość to czy jest tak samo czy ten droższy lepiej gra?
  • Odpowiedz
@Jelon7: mam jeszcze, widocznie czekał na Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a bardzo niezły, przy tej cenie myślałem, że go sprzedam w 15 minut przy obecnych cenach tego telefonu w Chinach
  • Odpowiedz
@Reggy: powiem tak, we wtorek odwożę samochód do mechanika. Jak nic nowego nie wyskoczy i naprawa nie będzie ponda 1k to się odezwie wieczorem. Jeżeli tel zostanie sprzedany to będę żałować ale nie chcę ryzykować z nadszarpnięciem budżetu. Jeśli sprzedaż to daj znać. MiuiPolska jest zainstalowane?
  • Odpowiedz
@Jelon7: w porządku, jest MIUI Polska zainstalowane na Androidzie 4.4, więc jest możliwość aktualizacji do 6.0, której nie instalowałem, bo cofnąć z 6.0 do 4.4 za bardzo się nie da, a nie wiem jaką wersję np. Ty byś sobie zażyczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz