Wpis z mikrobloga

Mireczki,
1) jak zdjąć taką korbę? klin wyjęty. Wyszedł dość gładko. Korbą mogę kręcić (równolegle do ramy) w jedną i w drugą o pewien kąt ale zdjąć jej nie mogę. Psikałem smarami, wd 40 i nic. Młotem nie pukałem bo bałem się o uszkodzenie suportu.
2) druga korba nie ma klina ani nic. Jeżeli muszę wyjąć suport (rama do malowania) to wyciągam suport razem z korbą?

#rower
ostatniwolnylogin - Mireczki, 
1) jak zdjąć taką korbę? klin wyjęty. Wyszedł dość gł...

źródło: comment_ZLLyQeSvT5kXLirdZy8OS8ubJAc4Ah9T.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@ostatni_wolny_login: ostukaj młotkiem gumowym/ żelaznym (przez jaką deskę) to ramie korby. Musi zjeść, trzeba cierpliwości. Druga strona wyjdzie z bolcem suprtowym, no w sumie tak jak w obecnym hollowtech hehehe... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michauues: odpowiedziałeś na ogólnym mirko a nie w wątku dlatego przeklejam jako pomocną informację dla potomnych, może ktoś w przyszłości przeczyta.

siema kolego, http://mslonik.pl/rowery/technika/117-suport-roweru-holenderskiego

Ad1) Zapieczone pewnie jak cholera. Ściągacz do korb montowanych na suportach typu kwadrat, ale sam młotek powinien wystarczyć, ostukać i zejdzie + wd40 itd. A to co jest na zewnętrznej stronie korby (w osi obrotu) to co? Jakiś kapsel/zaślepka? Może to spróbuj wydłubać jeszcze. Suportu nie masz
  • Odpowiedz
a korba zeszła faktycznie dopiero po waleniu młotkiem przez deskę. Co dziwne po wyjęciu klina mogłem obracać korbą wokół ośki o 45 stopni w każdą stronę dlatego nie mogłem pojąć dlaczego nie chce zejść.
  • Odpowiedz