Wpis z mikrobloga

sudo apt-get remove --purge $(dpkg -l 'linux-' | sed '/^ii/!d;/'"$(uname -r | sed "s/(.)-([^0-9]+)/\1/")"'/d;s/^[^ ]* [^ ]* ([^ ]*).*/\1/;/[0-9]/!d')


@marcin899: czesc, nie odpowiedzialem ci od razu, ale dzis stanalem przed tym samym co ty (brak miejsca na /boot, zgadza sie? :) )

A wiec jako ze sam szukalem rozwiazania w sieci i trafilem w niej na te linijke, ktorą ty uzyles, to tylko potwierdze co napisalem:

brawo zeby takie polecenie uzywac
@konradk: wskaż mi dokładnie, w którym momencie w sedzie jest błąd, a nie rzucasz hasłem że usuwa wszystkie kernele, kod fakt znalazłem na jednej ze stron jednak na ślepo nic nie wklejam tylko pierw analizuje czy aby na pewno jest wszystko ok
dpkg -l 'linux-' | sed '/^ii/!d;/'"$(uname -r | sed "s/(.)-([^0-9]+)/\1/")"'/d;s/^[^ ]* [^ ]* ([^ ]*).*/\1/;/[0-9]/!d'


@marcin899: podaj wiec co naprawde wkleiles, bo ten zwraca:

sed: -e wyrażenie #1, znak 19: nieprawidłowe odwołanie \1 po prawej stronie polecenia s'
> sed: -e wyrażenie #1, znak 41: nieprawidłowe odwołanie \1 po prawej stronie polecenia
s'
@konradk: na początku ma być sudo apt-get remove --purge generalnie wina leżała po stronie partycji boot, dlatego mi nie startował system, a to polecenie jest jak najbardziej poprawne. Pozdrawiam