Wpis z mikrobloga

Wyciągnąłem z piwnicy Unibike Viper i udało się go doprowadzić w miarę do porządku. Korba i kaseta w miarę ok, kółeczka tylnej przerzutki wymieniłem przedwczoraj i mam problem, z którym spotykam się pierwszy raz w życiu. Ok czasem łańcuch przeskakuje jak mocniej nacisnę, ale głównie przeskakuje jak jest choćby malutka hopa (krawężnik, dziura, próg zwalniający). Sugerowałoby to, że łańcuch jest dość luźny. Jakieś pomysły jak to naprawić? Chyba że po prostu rzeczony łańcuch wymienić/skrócić. Nigdy nie interesowało mnie zajmowanie się sprzętem, a jedynie kręcenie...

#rower
  • 18
@metaxy: Sprawdz na miejscu kiedy będzie Ci przeskakiwać. Na postoju najlepiej zobaczysz co i gdzie przeskakuje. U siebie mam kółka (plastikowe) w altusie powycierane, a i tak nic nie przeskakuje.
@metaxy: przy takim przebiegu na 100% - łańcuch do wymiany, kaseta do wymiany, możliwe że korba też i oczywiście rolki przerzutki które wymieniłeś. Twoje objawy skutkują wymienieniem jednej z tych rzeczy na nowe, co prowadzi do destabilizacji zajeżdżonego napędu, standard ( ͡º ͜ʖ͡º), Mogłeś tak jeździć aż do momentu skakania łańcucha po zębatkach i wówczas podjąc kroki naprawcze.
@teryuu: Ja wiem, tylko zawsze było tak, że jak zjechałem jedno bądź drugie to przeskakiwało przy nacisku. Teraz przeskakuje przy hopach i nawet ledwo co kręceniu.
@metaxy: No to dokładnie tak samo jak u mnie było. Normalnie jadąc po płaskim nic się nie działo, jedynie czasami przy mocniejszym depnięciu potrafiło przeskoczyć ale przy jakiejkolwiek nierówności, hopce czy nawet kraweżniku przeskakiwało właściwie za każdym razem. W MTB to lekko denerwujące i momentami niebezpieczne było
@metaxy: Jeżeli cały napęd jest ładnie wyczyszczony; jak wymieniałes łańcuch to go zawsze skracałeś do długości fabrycznej dla tego roweru; przerzutkę wyregulowałeś. kaseta jest tez w ładnym stanie; To nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Miałe tak w mojej byłej Meridzie Mats wymieniłem rolki przerzutki i przy mocniejszych podjazdach napęd strzelał, łańcuch skakał. Musiałem wymienić cały napęd na nowy i było pięknie.
@weasly: Och jestem pewien, że jak wymienię wszystko to będzie ok. Tylko teraz wymiana w BH kosztowała mnie 1900zł i powiedzmy, że nie mam ochoty inwestować kasy w rower do bujania się w zimie po syfie w mieście.
@metaxy:

Ja wiem, tylko zawsze było tak, że jak zjechałem jedno bądź drugie to przeskakiwało przy nacisku. Teraz przeskakuje przy hopach i nawet ledwo co kręceniu.


Pamiętam, że jak zajeździłem swój komunijny rower to mało było momentów kiedy nie przeskakiwało :D, a wszystko dzięki speedrowerowi, zamieszczam przykładowy bieg
KontoBezNicku - @metaxy: 
 Ja wiem, tylko zawsze było tak, że jak zjechałem jedno bąd...