Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję pomocy. Miałem kilka dni temu wymieniany układ BGA(graficzny) w laptopie.
Wtedy miałem system Windows 10 zupgradeowany z Windows 7.
Wszystko działało, oprócz wejścia hdmi. Niestety Windows 10 sobie z tym nie poradził, nie było sterowników mogących to naprawić. Ściągnąłem pewien sterownik, który pomógł pewnej osobie z tym problemem, ale mnie zaszkodził, bo spowodował, że miałem czarny ekran i widziałem tylko pasek Windowsa i to co się na nim dzieje, najeżdżając myszką na miniaturkę, miałem jej aktualny obraz więc jakoś strzałkami sobie doszedłem do funkcji przywróć Windows 7.
Myślałem, że to rozwiąże problem. Nic bardziej mylnego. Wtedy to już nic nie widziałem.

Musiałem odzyskać system z backupa z dysku zewnętrznego, jednak strasznie wolno chodził, więc stwierdziłem, że skoro straciłem wszystkie dane z pulpitu, to mogę sobie wgrać Windows 8. No i tak zrobiłem.

Jednak na Windows 8, po kilku minutach migota mi ekran jakby przełączało karty graficzne i resetuje system. Więc pomyślałem, to problem sterowników. No to próbowałem zainstalować, bo miałem ściągnięte wcześniej na dysk zewnętrzny od strony producenta. Ale nie zdążyłem. Wszedłem więc w tryb awaryjny z dostępem do sieci i tutaj próbuję, ale się nie da. Próbowałem nawet przez program autodetectutility, który mi pobrał sterownik AMD catalyst manager i chciał go zainstalować, ale wyskakuje taki oto problem i nie wiem co z tym począć.

Mam Acer 5820 TG, Radeon HD 5650 1GB, dodatkowo zintegrowaną kartę Intel HD, 4 GB ramu. Już opadam z sił. Całe dwa dni się męczę. Wie ktoś co dalej mam robić?

#pytanie #laptop #informatyka #acer #windows
Pobierz Sahasrara - Mireczki potrzebuję pomocy. Miałem kilka dni temu wymieniany układ BGA(gr...
źródło: comment_4IUx8OZn6ACBZtRUJ0JWhffW7L9OYE9I.jpg
  • 1
@Sahasrara:

1. Uninstall AMD Catalyst Control Center. For those with INTEL PROCESSORS, select Remove all AMD Software. For those with AMD PROCESSORS, uninstall only the Display Driver and the Catalyst Control Center.



2. If the driver wasn't removed; Uninstall the display driver manually by going to Start -> Right Clicking File Explorer -> Properties -> Device Manager. Go to Display Adaptors, right click the driver and select Uninstall.



3. Reboot your