Wpis z mikrobloga

Mireczki! Nadszedł ten moment, ze szukam usługi masteringowej.
Albo miksu, nie wiem, bo mam całą godzine mocno niszowego i eksperymentalnego materiału, którego około połowa to ścieżki solo, a druga połowa to syntezator + jakaś perkusja, a czasami drugi syntezator i tyle. Ogólnie chcę poprawić jakoś dźwięku, żeby to wszystko brzmiało dobrze u każdego. Nie mam w domu monitorów, gdybym miał to problem rozwiązałbym sam...
Gdy kogoś proszę o taką usługe to co mam powiedzieć? Że chce mastering czy miks? I jakiej ceny mam oczekiwać? Jakiś czas temu prosiłem jednego takiego realizatora z dupy i napisał mi że ciągnie 1k złotych od godziny pracy :O
Jest tu ktoś kto by się tego podjął? Czy może wiecie kogo o coś takie prosić i gdzie?
#produkcjamuzyki #ableton
  • 9
ścieżki solo, a druga połowa to syntezator + jakaś perkusja, a czasami drugi syntezator i tyle


@ehhhh: no i w sumie to nie wiem czy jest sens to jakoś naet poprawiać? syntezatory to tylko i wyłącznie abletonowy operator
@ehhhh: Odpuść, jeżeli nie musisz tego wydać na już i nie oczekujesz dobrego zwrotu w złocie, to nie ma najmniejszego sensu zlecać tego typu usługi. Miks to tylko wyrównanie poziomów, korekcja i kompresja, mastering podobnie tylko na sumie, końcowy szlif, żadna mityczna operacja. Żeby utwór dobrze zabrzmiał potrzeba przede wszystkim dobrej realizacji, co podkreślają przy usługach masteringowych żeby ludzie nie byli zawiedzeni. Najtaniej można wykonać mastering online, ceny od kilkudziesięciu po
@ehhhh: Wątpię żeby ktoś ogarnął godzinę materiału za darmo kiedy to jest kilkanaście godzin wyjęte z życiorysu. ;)) Znacznie lepszy deal to zakup dobrych słuchawek, ile by nie liczyć to taka inwestycja przyniesie znacznie więcej korzyści niż jednorazowy miks i mastering za parę stówek.