Wpis z mikrobloga

Potrzebuje ustawić wskaźnik pliku na 12 linie licząć od końca pliku txt przez program konsolowy.
Chodzi o to że będe dopisywał pliki za każdym razem i jak dopiszę chce żeby ostatnie 12 linii przeliczył(każda linia osobna zmienna).

Jak to zrobić w c++?

#cpp #naukaprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
@edgar_k: Panie, widzi pan tag #cpp w pytaniu?
@PrevuD: Tak seekg, najprościej to przesunąć sie 1kb od końca i wczytać 1024 znaki do bufforu, policzyć "\n" od końca i ustawić się znowu seekg, jak się nie znajdzie to cofnąć się kolejne 2048 znaków od aktualnej pozycji i dalej szukać.
  • Odpowiedz
@edgar_k: A może i QFile, czy innej biblioteki. Natomiast korzystanie z cstdio w C++ nie jest dobrym pomysłem, jak z każdej innej biblioteki do C, bez warstwy pośredniej. Chyba że się pisze jakieś gówno a nie ładny C++.
  • Odpowiedz
Natomiast korzystanie z cstdio w C++ nie jest dobrym pomysłem, jak z każdej innej biblioteki do C, bez warstwy pośredniej.


@lionbest: Trochę masz rację, sam nie jestem fanem bibliotek z C w C++, ale akurat fstream trochę ssie. Mogli by ją podrasować przy okazji nowego modułu file system w 17ce... Czasem rzeczywiście coś łatwiej zrobić po staremu niż w C++-owym odpowiedniku, po prostu nie można podejść do tematu po najmniejszej linii
  • Odpowiedz