Wpis z mikrobloga

Ciupaga góralska
- lata 90 – te XX wieku, Polska
- odlew brązowy,
- 93 x 19 x 2,5 cm
Raczka odlew brązowy z głową Orła i wklęsło - wypukłymi elementami po bokach i z napisem: "SOLIDARNOŚĆ / NSZZ". Znajduje się herb Nowego Sącza i napis: "NOWY SĄCZ". Na drewnianym, bejcowanym i rytym stylisku wypukłe napisy na bocznych płaszczyznach: "PREZYDENTOWI RP // SOLIDARNOŚĆ". Stylisko zakończone nasadzonym okrągłym kolcem z mosiądzu, z profilowanym, toczonym zakończe-niem.
606. Ciupaga góralska
- 1992 rok, Polska
- odlew stalowy,
- 94 x 14,5 x 4 cm
Rączka - odlew stalowy, chromowany, z wgłębnymi rysunkami gór, szarotki, chaty góralskiej i napisami po obu stronach: "MIESZKAŃCY / NOWEGO SĄCZA / 4.X.1992R. // PREZYDENTOWI / RP". Stylisko laski ozdobione rzeźbami: górala, szarotki, gałązek świerkowych z szyszkami i wypukłym napisem: "700 / LAT / NOWEGO / SĄCZA". Rzeźbione elementy pociągnięte farba zieloną i różnymi odcieniami brązu, całość zabezpieczona lakierem bezbarwnym. Spłaszczone stylisko, w górnej części ozdobione blachą stalową, z wyciętymi ornamentami. W wycięcia blachy zamocowane ze stalowego drutu kółka. Górne kółeczka po bokach styliska połączone łańcuszkiem z dzwoneczkiem zawieszonym przy "obuszku". Do czterech kółeczek środkowej części blachy przymocowane na przemian ozdobne "pędzelki" z różowej i zielonej licy. Zakończenie styliska od dołu stalo-wym stożkowym kolcem.
Uwagi: stan dobry, na blaszce ozdobnej ślady rdzy
607. Laska harcerska
- 1997 rok, Polska
- drewno, mosiądz
- 150 x 5 x 3,5 cm
Stylisko owalne, drewniane, od góry ozdobione mosiężnym odlewem z lilijką harcerską. Na lilijce po obu stronach ryte litery: "ONC" oraz wypukły na-pis: "ZHP". Zakończenie laski od dołu stanowi odlew mosiężny z owalnym środkiem, wspartym na czterech liściach, przykręcony mosiężnym wkrętem. Na wysokości ręki z jednej strony wgłębione stylisko oraz przybita mosiężna tabliczka z grawerowanym napisem: "PANU LECHOWI WAŁĘSIE / HONOROWEMU PROTEKTOROWI / ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO / 22 LUTEGO 1997 ROKU".
608. Obraz przestrzenny z Chińską pagodą
- lata 90-te, Chiny
- 44 x 16 x 2 cm
Na papierowym tle z zarysami gór i wody przestrzenny pejzaż przedstawiający chińską świątynię wśród drzew i krzewów na wysokim brzegu. Na rzece chińskie dżonki z postawionymi żaglami. Elementy świątyni, drzewa, łodzie wykonane z klejonych płaskich kawałków kolorowych i bar-wionych muszli oraz niewielkich elementów polistyrenowych. W prawym górnym rogu pionowy napis w języku chińskim. Obraz w ramce ze szkłem. Do obrazu dołączona wizytówka ofiarodawcy: "KONSULAT GENERALNY / CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ / W GDAŃSKU / LHU YONGSHENG / KONSUL GENERALNY / 80 - 236 GDAŃSK WRZESZCZ / AL. GRUNWALDZKA 1 / TEL. 058 - 417 911 / 058 - 415 600 / FAX 058 - 415 600". Na szybie naklejka z chińskim i angielskim napisem: "PEARL BRAND / DALIAN CHINA". Na ramce u dołu przybita mosiężna tabliczka z napisem "LECHOWI WAŁĘSIE". Pudełko tekturowe dwu częściowe o wymiarach 63 x 24 x 4 cm, z chińskim napisem i nadrukiem z kolorowymi muszlami.
609. Ikona - Matka Boża z Dzieciątkiem
- po 1920 roku
- drewno, olej, blacha mosiężna repusowana z nakładanym nimbem
- 31 x 27 cm
- CMC nr inw. 972
Ikona typu Hodegetrii. Na mosiężnej blaszce w dolnej części koszulki ikony repusowany napis: "AZAŃSKA ...". U góry nasadzona mosiężna blaszka z wygrawerowanym napisem: "LECHOWI WAŁĘSIE".
610. Ikona - Chrystus Salwator
- druga połowa XX wieku, Polska
- drewno, olej, miedź posrebrzana, emalia
  • 8