Wpis z mikrobloga

mirki mam pytanie.
padła komuś kiedyś pompa wtryskowa?
w moim 2.0 tdi właśnie takie cuś się porobiło. chciałbym mniej więcej dowiedzieć się ile to kosztuje i ile trwa naprawa. 2 opcje: regeneracja i kupno nowej :)
pozdrawiam
#motoryzacja #pytanie #pompa
  • 28
  • Odpowiedz
@QaDo: chłopie, VP44 to pompa - legenda, każdy serwis pomp wtryskowych Ci to powie (zresztą wpisz sobie pompa Vectra to zobaczysz sam), pompa szeroko stosowana w różnych markach, w Nissanach, Audi, w BMW, w Oplach zawsze prędzej czy później pada, i tak koszty regeneracji już na przestrzeni lat spadły mocno - choć niektóre firmy i tak sie cenią pięknie - Gladysek w Krakowie za regeneracje mojej pompy krzyknął 3300, sam
  • Odpowiedz
  • 0
@Skalus: Raczej padnieta pompa nie powinna w ogóle odpalać, mówię, że obecne objawy nie dają na 100% wyroku padnietej pompy. Mi też już chceli sterowniki regenerować, pompe naprawiać a skończylo się dużo taniej.
  • Odpowiedz
@Kejran: właśnie że on nie odpala już wcale. nawet po impulsie z kompa. (tak zrobił wcześniej co pisałem że chodził przez 2 minuty) możliwe, ze wtedy właśnie się rozwalila do końca. W serwisie już mi wyciągnęli tą pompę i powiedzieli że padaka. raczej mam zaufanego mechanika bo to dobry kumpel mojego brata i robi to jakby dla niego. (on nie zajmuje się w ogóle oplami bo przyjmuje tylko BMW i
  • Odpowiedz
@Kejran: może, moja miała tak, że zero błędów, a nie paliła - tłoczek był tak wytarty, ze nie potrafiłą zassać paliwa z baku

padło z dnia na dzień - jednego dnia przyjechałem z pracy, drugiego juz nie odpaliłem

co śmieszne - odpalajac z plaka samochód działał pięknie, jak postał to już #!$%@? :) przy diagnostyce - zanim wyszło, ze to pompa - wymieniłem wszystko, co mogło powodować zapowietrzanie, co śmieszne,
  • Odpowiedz
  • 1
@blackdog: @Skalus: Taki urok tego szajsu, mam kilka 2.0dti w rodzinie i żadne nie ominęło robienie pompy. Mi się na szczęście jakoś udało, pół roku odpalania z plaka i nawet po tej śmiesznej naprawie pojeździłem pare tysięcy km po polsce bezawaryjnie.
  • Odpowiedz
@Kejran: ja nawet stary wymieniłem ten śmiszny oplowski filtr na filtr z VW (taką blaszaną puszkę) bo mechanik kumał, że lubi sie przez to zapowietrzać a chciał mieć 100% pewności, zanim stwierdzi że to pompa
  • Odpowiedz