Wpis z mikrobloga

mirki mam pytanie.
padła komuś kiedyś pompa wtryskowa?
w moim 2.0 tdi właśnie takie cuś się porobiło. chciałbym mniej więcej dowiedzieć się ile to kosztuje i ile trwa naprawa. 2 opcje: regeneracja i kupno nowej :)
pozdrawiam
#motoryzacja #pytanie #pompa
  • 28
  • Odpowiedz
@Skalus: jak padła elektronika tylko, to kilka stówek, jak mechanicznie pompa ma uszkodzenie to tak okolice 1600 wzwyż - ja robiłem we wakacje w Lublinie, w Dieseltechnika, 2300 za pełną regeneracje zarówno sterownika jak i mechaniki pompy

do tego dolicz jeszcez koszt demontaży i montażu pompy - no tutaj lekko 400 zeta musisz liczyć

pozdrawiam, #!$%@?ć Bosha VP44 i pokrewne :)
  • Odpowiedz
@blackdog: maj god
tosz to więcej niż dałem za tę auto.
prawdopodobnie padła elektronika i przez to się rozszczelnila. :/
myślisz, że lepiej dac to na zyletki i kupić coś nowszego?
  • Odpowiedz
@blackdog pieprzysz, zobacz ile lat i jakie dystanse wytrzymują.
VP44 steruję na ponad 5V i trzepie KM aż miło i wykorzystuje maks potencjały wydajności.
  • Odpowiedz
@Kejran: sprawa wyglądała tak: jechałem do domu i przy 70 jak wrzucalem 5 to obroty spadały a prędkość malała. To redukcja na 4 i przegazowac. pomagało. Po jakimś czasie znowu to samo. dojechalem, zostawiłem auto na noc. na drugi dzień nie odpalił. W ogóle. próbowałem sposobami które znam. akumulator był słaby, podlaczylem kable z innego auta, dalej nic. na pych - dalej nic. Mam sąsiada mechanika, on coś tam pogrzebal
  • Odpowiedz
@Zaybatzu: w sierpniu je kupiłem i we wrześniu wymieniłem olej i wszystkie filtry. kabinowy wyglądał jakby nikt wcześniej nie wiedział o jego istnieniu XD
  • Odpowiedz
@Skalus: bo tak ludzie #!$%@? dbają o te samochody

Ojciec sie mnie pyta kiedyś czego to #!$%@? nie dmucha.
A kiedy wymieniałeś kabinowy ?
A co to #!$%@? jest?
To co ci #!$%@? liście od zębów odgania jak klime włączysz.
Aha, to nigdy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Skalus: Pod kompem sprawdzaliscie ?? 2.0 dti to temat rzeka, jak zapala i gaśnie to bym szukał w pierwszej kolejności nieszczelności, bo możliwe, że się zapowietrza. Wymiana pompy droższa niż kilka stowek jest bez sensu, bo taniej wyjdzie to sprzedać na zlom i dołożyć do Vectry w benzynie z gazem.
Filtr paliwa masz wklad do obudowy czy blaszany ???
  • Odpowiedz
@Kejran: pod kompem sprawdzali ale w sumie nie wiem co tam wyszło, nikt mi nie powiedział. ogólnie było miliard błędów i np. temperatura silnika była wyświetlana ok 700*C
filtr to wkład.
  • Odpowiedz
  • 0
@Skalus: Sprawdź dokrecenie filtra paliwa, miałem podobne cyrki z 2.2 dti, obudowa powinna być dokrecona momentem 25nm więc ledwo ledwo, ja miałem przekręcone i przez 3 miesiące miałem problemy z tym, że auto gasło po odpaleniu...
Tam za to to co w pompe wpakujesz w blacharke, no i diesle mazdy też furory nie robią.
  • Odpowiedz
@Kejran: nie zależy mi na dieslu, ta vectra po prostu była "okazją"
To, że pompa #!$%@? to już pewniak. ale mówisz, że mogło to być spowodowane źle dokreconym filtrem? było to wymieniane w garażowych warunkach. nikt nie mierzył siły dokrecenia.
  • Odpowiedz