Wpis z mikrobloga

Mam problem - na moje konto osobiste w mBanku została nałożona blokada w celu weryfikacji tożsamości. Na infolinii dowiedziałem się, że muszę udać się do najbliższego fizycznego punktu banku z dwoma dokumentami potwierdzającymi tożsamość. Po udaniu się do placówki z dowodem osobistym i aktem urodzenia dowiendziałem się, że ten drugi nie jest wystarczającą weryfikacją. Co mogę zrobić nie posiadając innego potwierdzenia, tj. paszportu/p. jazdy/rachunku na moje dane? Kontaktować się z UOKiKiem czy jak?

#banki #mbank
  • 17
  • Odpowiedz
@herejon: Gdybym wiedział, że odstawiają takie szopki, to założyłbym konto w innym banku. Generalnie olałbym temat, ale wisi mi tam przelew przychodzący, który również jest zablokowany.
@Activnoiz: Poważnie policja może wystawić jakiś kwit na potwierdzenie tożsamości?
  • Odpowiedz
@vanTroff: Nie zapłacę 140zł za wyrobienie paszportu, który jest mi potrzebny do niczego. No chyba, że mBank pisemnie zobowiąże się do zwrotu tej kwoty, ale przecież tego nie zrobi.
  • Odpowiedz
Ja miałem sytuację z bankiem kevina. Miałem konto walutowe. Chciałem zamknąć. Miła Pani powiedziała, ze nie ma po co, bo oplat nie bedzie itp. Myślę no ok. Po miesiącu 10 euro za kartę. Wracam, mówię. Czemu wprowadziła mnie Pani w błąd. Babka mówi, ze ona nie pamieta i nie będzie teraz dochodziła co mówiła a co nie. Mówię ok. Proszę zamknąć oba rachunki.
  • Odpowiedz
@Obi343: ja nie mówię, że mBank nie uzna prawa jazdy, mówię tylko o tym, że niektóre firmy nie uznają. Najlepiej idź do placówki z dowodem i prawkiem i walcz o swoje.

P.S. Ja paszportu też nie mam ;)
P.P.S. Powodzenia
  • Odpowiedz
@vanTroff: Jak już wspomniałem - nie posiadam. Poszedłem z aktem urodzenia, który nie jest potwierdzeniem mojej tożsamości w ich rozumowaniu.

Dzięki. :)
  • Odpowiedz
Maly update - ,,wystarczylo" doniesc paszport niewazny od '12, akt urodzenia i zgloszenie do ZUSu. Po przypomnieniu panu o istnieniu UOKiK i faktu, ze w Polsce obowiazkowy jest tylko dowod, ,,na moja odpowiedzialnosc" zostala wszczeta procedura zdjecia czasowej blokady rachunku.
Jaka to ewentualna odpowiedzialnosc? Zgnije w Sztumie?

  • Odpowiedz