Wpis z mikrobloga

Mirki, mam centralne ogrzewanie w domu, i podkladam tam do pieca, i #!$%@? zasnalem i tak sie nagrzalo, ze bylo ponad 90 stopni i zaczal dawac sygnal ostrzegawczy, szybko wyjalem wegiel, zagasilem, i spadlo do 70. Jakie bylby objawy gdyby sie zjeabal? #centralne #dom #pomocy
  • 15
@tetris795: jak się rozszczelni to wyciek wody, a jak wyciek wody to spadek ciśnienia w co. Przy 90 stopniach nie powinno się nic stać, piec nie "bulgotał"? Jak bulgotał to się woda zagotowała, ale jak piec dobry to też powinno być ok
@tetris795: jak cieknie z zaworu jakiegoś to nic się nie stało, piec się nie powinien rozszczelnić, a jakby się rozszczelnił to byłoby w cholerę wody. Nie ma co panikować, 90 stopni to nic, granice bezpieczeństwa są wyższe.
@thymusPL: @tetris795: Nie powinien się rozszczelnić, bo chyba sam piec i płaszcz powinien mieć swój osobny zawór bezpieczeństwa, nie tylko przy samym zbiorniku.
Nie mogłeś wymusić załączenia pompy na pełnej jeśli masz sterowanie jakieś?
@thymusPL: ja sie slabo znam -_- ja w bloku mieszkam, na takim termomtrze w piecu 69. a na tym elektronicznym 70. Woda byla wszedzie w kotlowni, z pieca chyba poleciala. Cos sie moglo stac? Piec niby chodzi, przed chwila przedmuchiwanie sie wlaczylo itp