Wpis z mikrobloga

Matko bosko bezvatosko w #!$%@? wali !

Grażyna z poczty właśnie przyniosła polecony z urzędu, że trzeba wysłać im screen zakupu, z potwierdzeniem płatności i czekać aż wyliczą ile tam dokładnie tego Vatu będzie, i dopiero Grażyna z poczty przyniesie paczkę za pobraniem tak jakby, dokładnie nie czytalem jeszcze bo padam na ryj po nocce, tak tylko wrzucam info mirkom którzy mają status jak ja, a jeszcze paczki nie otrzymali.

tracking poczta polska:

1 Nadejście przesyłki 2015-12-29 07:05 International Postal System
2 Wysłanie przesyłki 2015-12-29 07:05 International Postal System
3 Nadejście przesyłki 2016-01-02 09:15 WER Warszawa
4 Zatrzymanie przez urząd celny 2016-01-03 04:16 WER Warszawa

#letv #jd #x500 #carryittechnology
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój prawdopodobnie idzie do mnie bez vatu, wypuścili go z UC i jest już w Szczecinie. Zdam relację co i jak, o ile kogoś to interesuje. Życzę wam powodzenia i oby paczki dotarły do was bezproblemowo, cumple.
  • Odpowiedz
@Miecz12: gdyby nie fakt, ze paczki z jd sa obklejane jebitna czerwona tasma z napisem jd.com to moznaby tak kombinowac, oni tam pewnie maja cale wagony tych paczek i wiedza doskonale, ze chinole pisza na opakowaniu dobra wartosc, wpadlismy i tyle.
  • Odpowiedz
dostalem tez dzisiaj, kraj nadania Holandia, mozebyc pocisnac, ze towar kupiony na terenie UE i nie obowiazuje zasada podwojnego ovatowania? tylko, ze nie mamy zadnego papieru ktory wykazuje jakikolwiek vat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KAROO:

Kraj nadania, to Chiny - tylko przesylka jest za pomoca europejskiej poczty. I celnicy doskonale wiedza o tym, ze towar w przesylce nie przeszedl procedury dopuszczenia do obrotu wewnatrz EWG. Czyli
  • Odpowiedz
Mój prawdopodobnie idzie do mnie bez vatu, wypuścili go z UC i jest już w Szczecinie. Zdam relację co i jak, o ile kogoś to interesuje.


@endriuwelc:

JD podaje rzeczywista wartosc przedmiotu sprzed uzycia kuponu jako deklaracje wartosci, a przesylki dokladnie opisuje. Jest wiec duze prawdopodobienstwo, ze od razu naliczyli Ci VAT..
  • Odpowiedz
Też dostałem taki liścik ale to jakaś pierdoła z jd której nie pamiętam, jak mam teraz ją znaleźć po numerze trackingowym na stronie jd?
  • Odpowiedz
@sylwek2k: doskonale zdaje sobie z tego sprawę że nie są palcem robieni, natomiast doszły już do mnie trzy przesyłki z jd, na żadnej nie ma podanego nadawcy, gdyby nie chinskie znaczki na taśmie i chamskie napisy jd.com to by może poszło ;)
  • Odpowiedz
U mnie niestety też Pan Celnik przechwycił. Tracking informuje: 2016-01-04 02:56 WER Warszawa, Held by customs
Kiedy mogę się spodziewać Pani Grażyny? Ile zajmuje cała procedura ? Liczyć na list w tym tygdniu czy nie ma szans.

Mam podobną sytuację na pudełku 179,90 a zapłaciłem 139.90. Mam zamiar walczyć o cło (jak już będzie) z 129,90 $.
  • Odpowiedz
na żadnej nie ma podanego nadawcy


@KAROO:

Za to powinna byc zolta naklejka, z info (w ktoryms z jezykow) ze towar nie spelnia warunkow 9 i 10 traktatu zalozycielskiego ewg
  • Odpowiedz
U mnie niestety też Pan Celnik przechwycił. Tracking informuje: 2016-01-04 02:56 WER Warszawa, Held by customs

Kiedy mogę się spodziewać Pani Grażyny?


@Dry-Jack: Jak masz "Zatrzymane przez urząd celny", to jeszcze nie oznacza vatu, mogą zwolnić paczkę lub wysłać ci polecony. Jak masz "Zatrzymane w cle" to wtedy cło jest pewne. Według mnie lepiej poczekać, różnie może być. Niektórzy dostają paczki bez vatu...
  • Odpowiedz
@lochfyne: "Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-01-05 11:27 International Postal System"

Czyli cło pewne, już mnie tak bardzo to nie boli jak fakt, że oczekiwanie się wydłuża. Jak wyślę im informację w ten sam dzień w który dostanę pismo to po jakim czasie dojdzie paczka ? Ktoś już to przerabiał?
  • Odpowiedz
@Dry-Jack: Tak szybko jak urzędnik odczyta maila i zwolni paczkę. Nie da się przewidzieć, ale zazwyczaj szybko. Jak już jest zatrzymana w cle, to możesz wysłać im info przed otrzymaniem listu. W liście jest numer księgi magazynowej, ale bez niej też powinni znaleźć twoją paczkę po numerze przesyłki, jak ci się bardzo śpieszy...
  • Odpowiedz
Śpieszy mi się bo mam telefon który doprowadza mnie do białej gorączki Samsung Galaxy Core, zastępczy za Lumie bo się zepsuła. Jescze tyddzień z tym Samsungiem i psychiatryk Mirki mówie wam.
  • Odpowiedz