Wpis z mikrobloga

@adam-kaszeba: Powinien być podany pobór prądu na 1m takiej taśmy. Tutaj masz podaną informację która jest niejako gówniana : "Working Current: ≤2A /5 Meter"

Możesz założyć, że masz pobór 400mA na metr.

Poza tym są straszne niejasności w opisie:
Power Consumption (W/m): 12V (że co?)
Voltage:12V
Working Input Voltage: DC 5V
Power Consumption: ≤24W /5 Meter

Omijaj to bo to #!$%@? wie co jest.
@Tymian: Chcę sam sobie coś takiego zmontować, mam taśmę i wtyk usb, boję się tylko żeby przy podłączeniu czegoś nie #!$%@?ć w telewizorze, na taśmie znalazłem tylko tyle że pobiera ok. 5W/metr, potrzebuję podłączyć łącznie 3 metry / 2x1m i 2x0,5m/, po podłączeniu do starego blaszaka działa ale diody migają wtf
@adam-kaszeba: Gniazdo usb może dostarczyć max 1A, 5V czyli 5W. Zazwyczaj tak nie jest, tylko masz połowę tej mocy (laptopy i tak dalej, nie wszystkie).

To że migają, znaczy, że prawdopodonie w blaszaku działa zabezpieczenie nadprądowe i coś się tam dzieje. Normalnie powinno to wykryć jako zwarcie i wyłączyć kontroler aż do momentu ponownego zasilenia płyty głównej.

Kup zasilacz jakiś normalny, bo inaczej spalisz coś...
@Tymian: no właśnie boję się o telewizor bo drogi i na raty ... ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie chcę z zasilacza i drugiego pilota bo już i tak pilotów u mnie dostatek, tylko tak że włączam tv - włącza się podświetlenie z tyłu
@adam-kaszeba: Tak, tylko nie przełączaj tym przekaźnikiem 230V bo to może być niebezpieczne. No i każdy przekaźnik może mieć inaczej wypuszczone wyprowadzenia. Jeszcze pamiętaj o diodzie zabezpieczającej przy przekaźniku, żeby szpila przy rozłączaniu go nie uwaliła Ci USB w TV.
@Tymian: właśnie podłączyłem metr taśmy SMD 3528 przez usb do telewizora i działa! wg producenta 1 metr = pobór 180 - 200 mA. Za to mam inny problem :) W gnieździe USB telewizora w stanie uśpienia nadal jest prąd, dopiero jak się go wyłączy z sieci diody gasną. Czyli z przekaźnikiem też nie pójdzie. Chyba bez drugiego pilota się nie obejdzie.