Wpis z mikrobloga

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: ElementaryOS bazuje na ubuntu wiec ilosc programow jest niezmienna. ZReszta wszystko co ejst w paczkach jest przewaznie dostepne ze źródeł wiec na kazdym distro mozesz to zainstalować.
Wsparcie systemu? O czym mowimy? Sterowniki? Podejzewam, ze nie lepiej i nie gorzej niz to jak ejst na ubuntu.
  • Odpowiedz
za wiki: ElementaryOS 0.3 Freya Beta 1 (bazuje na Ubuntu 14.04 LTS) jest to wersja testowa wydana 11 sierpnia 2014[2]

Elementary opiera sie na ubu i takie samo ma wspracie. Jak zaelzy ci an dlugim wsparciu wez LTS.
  • Odpowiedz
@Calhil: Zacne rozwiązanie. Praktykuję od lat dwie partycje 10-20GB i praktycznie stale mam zainstalowaną podstawową + jakąś alternatywną dystrybucję. Jak po paru odpaleniach polubię, to zmieniam priorytet w Grub, przenoszę foldery/ustawienia aplikacji ze starego systemu i mam nowy. Jak nie polubię, to czeka na zaoranie kolejnym eksperymentem. Sprawdza się.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Pracuję na Freyi od ponad pół roku, zacny system i pierwszy linux, na którym wytrwałem więcej niż parę tygodni. Dodam tylko, że jestem dość casualowym użytkownikiem. Jeśli chodzi i aktualizacje - pominąwszy, ze tak, jak koledzy wspominali wyżej, wszystko co dla ubu jest też dla ElementaryOS, to devowie tej dystrybucji dość ostro pracują i aktualizacji (głównie patchy) wychodzi dość sporo - na blogu pisali coś o +1100. W marcu (chyba,
  • Odpowiedz