Wpis z mikrobloga

Planowałem w przyszłym roku (czyli za szmat czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ulepszyć swojego peceta do grania, bo stary ma już kilka ładnych lat i mało co na nim chodzi. Trochę mi się życie zmieniło w ciągu ostatniego tygodnia i muszę sobie kupić laptopa do pracy. Pokalkulowałem sobie i mi wyszło, że zamiast wydać parę tysięcy na nowego peceta do grania i parę tysięcy na laptopa, lepiej kupić sobie laptopa do grania.

Nie jestem hardkorowym graczem, nie gram w najnowsze produkcje zaraz po premierze, jednak jeżeli już kupuję, to wolałbym coś porządnego. Na pewno punktem odniesienia jest Wiedźmin 3 - ma płynnie działać ;)

Poszukałem w internecie i polecany jest Lenovo Y50-70. Jaki wariant jest najlepszy, żeby wydać maks. 4 tys zł? i7 + 8 GB? A może w ciągu najbliższych tygodni (bezwzględnie muszę mieć laptopa na koniec stycznia) wyjdzie coś nowego, lepszego? Nie będę grał na baterii, także żywotność nie jest jakoś specjalnie kluczowa.

Będę wdzięczny za opinie.

#laptopy #kupujzwykopem #komputery
  • 10
Jaki wariant jest najlepszy, żeby wydać maks. 4 tys zł? i7 + 8 GB?


@NicDoStracenia:
Zależy, do grania typowego pewnie y700-15

Na pewno punktem odniesienia jest Wiedźmin 3 - ma płynnie działać ;)

Na średnich w full hd.

wyjdzie coś nowego, lepszego?

Nic co by ciebie mogło zainteresować w przedziale do 4k.
@Pustulka: jestem w EURO RV AGD i maja w promocji Y700 80NV00C9PB (4199 zl). To jest dobra oferta? Na szybko przejrzalem internet i wydaje sie byc ok za te kwote - i7, 8 gb, GeForce GTX 960M. Niestety bez ssd, ale w tej cenie pewnie trudno. W internecie nie znalazlem za bardzo taniej...