Wpis z mikrobloga

Trochę smutam, bo zepsuł mi się mój #dron CX-10.
Jego uszkodzenie objawia się tym, że po chwili lotu(raz dłużej, raz krócej - nie zauważyłem reguły) jakby traci zasilanie na sekundę, może krócej i potem je odzyskuje. Jak jest na większych wysokościach (tj 1,5-2,5m) jeszcze utrzymuje się w powietrzu, ale jak niżej to wali twardo o podłogę - i to nie płasko, tylko bokiem, albo całkiem górą(wygląda na to, że traci moc najpierw po jednej stronie i się przekręca).

W związku z tym, jeśli go nie naprawię(a elektronikiem nie jestem), a świeżo zakupione śmigiełka nie mogą się zmarnować to postanowiłem kupić nowego. Takiego małego Cheersonka trzeba w domu mieć. Dzięki niemu nauczyłem się latać i teraz z powodzeniem mogę śmigać drugim - większym Walkera x350 :)

Kupiłem sobie teraz takiego, z kamerką 0,3 MPix
http://www.aliexpress.com/item/Best-Seller-2016-Newest-Cheerson-CX-10C-Mini-2-4G-4CH-6Axis-Remote-Control-RC-Helicopter/32566302535.html

Jak mi przyjdzie to dodam jakąś recenzję i nagram filmik, żeby pokazać jak bardzo kamera sobie nie radzi.

Przy okazji mała #chinskarecka
Na zdjęciu widzicie śmigło z trzema łopatkami
Kupiłem je TUTAJ i absolutnie nie polecam.

Dlaczego?
Bo:

1. dron jest duużo głośniejszy
2. łopatki są twarde przez co się łatwiej łamią - mam jeszcze 3 z zapasu które dostałem z drona a tych na 3 łopatki z 16 sztuk zostały ze 4, a dużo częściej rozbijałem się nim na początku nauki latania.
3. dodaje mu fajnego wyglądu, ale... wygląd to nie wszystko i lepiej zostać przy tych z dwiema łopatkami.

Swoją drogą, te co kupiłem teraz TUTAJ też są twarde(nie takie elastyczne jak te oryginalne)
ale może przetrwają dłużej bo są sporo grubsze.

Wie ktoś gdzie kupić takie fajne, miękkie, elastyczne śmigiełka do cheersona CX-10?

#drony #itemyzchin #aliexpress
źródło: comment_FVfaOHTYOC2AIsWcs7FGaiw1ZcVSPGY5.jpg
  • 6
@Rain_: Ja się nauczyłem w tydzień. Trochę sufit, trochę po ścianach ale się nauczyłem :)
Jak opanujesz to maleństwo - wtedy możesz latać większymi. Ja teraz utrzymywanie wysokości (Altitude hold) uważam trochę za czity, takie latanie na trybie easy
@blvck: jak na ali wpiszesz cx-10 to masz. Konkretnie tej oferty gdzie kupowałem już nie ma.
Lata mi się bardzo dobrze, idealny dla początkujących aby się nauczyć i potem zabierać za coś większego

Tylko trzeba mieć na uwadze to, że nie ma żadnego utrzymywania pozycji i samemu trzeba cały czas korygować