Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, mój poprzedni pracodawca zalega mi z wypłatą ok. 1000 cebulionówod ponad miesiąca pod pretekstem że nie podpisałem z nim umowy o pracę, której odmówiłem podpisać, gdyż została mi przedstawiona na kilka dni przed końcem pracy, a wcześniejsze prace wykomywałem na umowę o dzieło. Ja jestem w stanie podpisać umowę o dzieło za tamten okres, natomiast tej umowy o pracę nie podpiszę. Czy da się w jakiś sposób zmusić go do wypłacenia należności?
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #programowanie #prawo #pytaniedoprawnika
  • 3
  • Odpowiedz
Może wystarczy powiedzieć mu, że skoro uważa Waszą współpracę za podlegającą umowie o pracę, to należałoby oskładkować wszystkie potrzebne umowy? ZUS chętnie na to przystanie, zwłaszcza jeśli potrafisz wykazać że pracowałeś pod nadzorem, w określonych godzinach, itp. Zaległe składki płaci pracodawca ;).
  • Odpowiedz
@Leihto: Jeśli to wynagrodzenie przysługuje ci z tytułu umowy o dzieło, to musisz iść do sądu. Oczywiście postraszenie go PiP i sądem pracy może przynieść jakieś efekty, ale w to wątpię.
Nie bój się iść do sądu - sprawa jest łatwa do wygrania i warta świeczki wg mnie, a facet się oduczy januszowania.
  • Odpowiedz