Wpis z mikrobloga

@Anderande: Spoko biurko. Pozwolisz że zadam dwa pytania odnośnie setupu:

1) Z tego co widzę to korzystasz zarówno ze stacji dokującej jak i stacjonarki - można w jakiś sposób podpiąć PCa pod stację dokującą, tak abym nie musiał za każdym razem chcąc z niej skorzystać przepinać kabli?

2) Jak się pracuje na split screenie na dużym monitorze? Aktualnie mam dwa różne monitory, co bardzo mnie drażni. Zastanawiam się nad jednym
  • Odpowiedz
@Ghostli:
1) Nie mam stacji dokującej. Pod laptopem jest drugi laptop. Monitor mam podpięty przez Mini DisplayPort.
Stacjonarkę używam bardzo rzadko. Ale jeśli jej potrzebuję, to mam tylko zmieniam źródło w ustawieniach monitora.
2) To jest Dell UP3214Q. Miałem kiedyś dwa monitory, ale stwierdziłem, że lepiej będzie mieć jeden duży.
Na windzie bardzo łatwo się ustawia okna. Wystarczy wcisnąć klawisz windows + strzałka. Czasami dzielę sobie ekran na 2 lub
  • Odpowiedz
@Sicamber: Przeceniasz mnie :D Uważam się jeszcze za juniora. Skończyłem studia informatyczne. Pracować zacząłem na 2 roku. Czasami czytam jakieś ebooki dotyczące róznych technologii. Dodatkowo Pluralsight, Coursera + CodeSchool i inne podobne strony. Bez żadnego no life'owania. Mam czas na siłkę lub piwo ze znajomymi.
  • Odpowiedz
@Sicamber: Kursy, czy studia to nie wyznacznik umiejętności. Duzo nauki własnej, projekty - na poczatku proste, pozniej coraz bardziej cos, co bedziesz mogl dołączyć do resume/CV.
  • Odpowiedz