Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem #elementaryos - coś pięknego! Ale nie jest wcale tak jak mówią w internetach - zjada więcej niż 1 GB podczas działania. Nie męczy mnie to jakoś strasznie, bo jeszcze trochę mam w zapasie, ale byłem przyzwyczajony do ok. 800MB z włączoną przeglądarką internetową. Ktoś wie jak wypada pod względem zużycia zasobów w porównaniu z #ubuntu ?
#linux
  • 14
  • Odpowiedz
@Romantyczny_Roman: Na stronie nic nie mają napisane, więc wnioskuję, że już był release. Teraz pracują, zdaje się, nad wersją Isis.
@WiesWalczyNieSkomli: Wiem o tym, to 1,3 było z włączonym samym wykopem, tak dla porównania. Sam do wczoraj korzystałem z archa i postanowiłem się przerzucić na coś innego. Poza tym, że nauczyłem się dużo o działaniu systemu operacyjnego, wyniosłem z archa jeszcze jeden brzydki zwyczaj - chcę mieć wszystko
  • Odpowiedz
Może po prostu agresywnie pcha do RAMu, co nie jest wcale złym zjawiskiem?
Miałem przez chwilę EOS zainstalowany. Wywaliłem, bo wkurzał mnie niewielką konfigurowalnością, natomiast w moim odczuciu był diablo szybki i responsywny, a mam hopla na tym punkcie i niełatwo mi zaimponować, bo chadzam tylko po lekkich dystrybucjach.
  • Odpowiedz
@o-o_i: to może np. midori (wydaje mi się, że jest domyślna w EOS, nie?) będzie lepszym wyjściem?

Hmm... dobra uwaga. Polecam znajomym EOS/Minta (w sumie sześć osób już przeszło, Stallman - no, pomijając paczki z zamkniętym kodem - byłby dumny), ale sam bym się nie przesiadł i to jest chyba jeden z powodów.
  • Odpowiedz
@kurp: Temu nie przeczę, działa dokładnie tak jak mówisz - szybko i responsywnie. Ale raczej to nie jest tak, że pcha się do ramu - wentylator brzęczy cały czas, więc pamięć jest nie tylko zarezerwowana, ale też cały czas jest coś liczone :)

Płakać będę dopiero jak mi się zacznie bezczelnie zacinać, wtedy wrócę do archa. I może zacznę w końcu korzystać z xmonad ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@WiesWalczyNieSkomli: Tak, midori to corowa przeglądarka w elementary, całkiem sprawnie działa, ale ja mam swoje biedackie przyzwyczajenia i nie skończę z firefoxem, bo go lubię ()
  • Odpowiedz