Wpis z mikrobloga

@fstab: nie zawsze jest możliwość skorzystania z niej, choćby fizycznie się nie mieści
@djbartek: komputery nie służą tylko do "grania w gry", w firmach jest masa sprzętu (nie zawsze są to komputery w rozumieniu peceta w skrzynce), którego się nie wymienia co 2 lata, bo to kłopotliwe, ryzykowne albo drogie :)
  • Odpowiedz
ale po co ci starsze komputery


@djbartek: Po to, że są działają i nikt ich nie zmieni tylko dlatego, że np dysk padł. A komputer jako komputer może być specjalizowany, dedykowany, albo po prostu "ma być ten" ze względów licencyjnych, i nikt tego nie zmieni na nowy/lepszy - bo ma być taki jak był oryginalnie.
Sam serwisuję kupę maszyn, które chodzą na Pentium III (niektóre nawet na wersji celeron) 500-700MHz,
  • Odpowiedz
@soft1house:

nie uwierzę ze do czegoś to się nadaje jeszcze

Skoro sie nadawalo 10 lat temu, to dlaczego mialo by sie nie nadawac dzisiaj?
Fakt, wydajnosc komputerow rosnie, ale kompy to nie kompot i nie maja daty przydatnosci do spozycia. Jak dzisiaj cos na kompie dziala, to za 10 lat bedzie dzialac rownie dobrze.
  • Odpowiedz
nie wiem kogo wołać to wołam @wonsz_smieszek: ;o
dołączę się trochę do dyskusji, bo widzę niedowiarków, ja sam używam jeszcze dysków na PATA i 200MMX na starym kompie z sentymentu ;)
No może raczej dlatego, że taki Starcraft czy Fallout najlepiej wyglądają na dobrym CRTku ( ͡° ͜ʖ ͡°), a CRTek za dużo miejsca zajmuje, żeby go używać na co dzień, więc stoi przy dedykowanej platformie.
  • Odpowiedz