Wpis z mikrobloga

To kadr z filmu U Pana Boga za piecem (1998) w reżyserii Jacka Bromskiego. Jako 12-latek statystowałem w tym filmie (zaznaczyłem siebie strzałką). Napiszę tu kilka ciekawostek z planu filmowego.

1. Roboczy tytuł filmu to "Marusia"
2. Film był kręcony w między innymi Białymstoku (na bazarze przy ul. Kawaleryjskiej), Drodze krajowej nr 65 niedaleko miejscowości Królowy Most, Wierzchlesiu, Janowie (w dyskotece Panderoza), a także Sokółce. A wszystko (Pozostałe części w Tykocinie i Supraślu).
3. Kadr pochodzi z właśnie z Sokółki, a scena ślubu córki burmistrza była kręcona w kościele św. Antoniego (gdzie nie dawno miał miejsce tak zwany "cud w Sokółce")
4. Śmieszyło mnie jak w przerwie między zdjęciami aktorki przebrane za zakonnice paliły papierosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Tytułowa Marusia czyli główna bohaterka filmu obraziła się podczas kręcenia jednej ze scen, która ostatecznie w filmie się nie pojawiła. Jak wiemy Witek organista oświadcza się dziewczynie. Kolejną sceną miało być to, że Marusia wychodzi z Witkiem z kościoła, a tłum ją podrzuca do góry. Dziewczyna obraziła się, bo była w spódnicy i podczas podrzucania każdy widział jej majtki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak interesujący wpis i będą gorące, to napisze jak było na Planach Czasu Honoru i Prawa Agaty.

#wejscieodzakrystii
F.....o - To kadr z filmu U Pana Boga za piecem (1998) w reżyserii Jacka Bromskiego. ...

źródło: comment_FL6u6jd7suKypmYFGvfb5u5aIvkvndjS.jpg

Pobierz
  • 13