Wpis z mikrobloga

Hej pcmirki, od lat nie gram, chociaż interesuję się grami, ale teraz, kiedy #steam dostarczył alternatywy do klasycznych #konsole, to powoli zaczynam myśleć o powrocie do świata gier. Plan jest taki, żeby zbudować własną #steammachine (obecnie dedykowany sprzęt jest trochę za drogi). "Budowa" ogranicza się do:
1. Wybrania komputera stacjonarnego #pcmasterrace - ~2k zł
2. Zakupienia #steamcontroller - ~300 zł
3. Instalacji #steamos - 0 zł (w mojej bibliotece na Steamie jest ok. 100 tytułów, z czego grałem może w 3 z nich)

Potrzebuję pomocy przy realizacji pkt 1. Od 10 lat używam tylko sprzętu mobilnego, więc mam tu duże braki. Przeglądałem wczoraj trochę allegro i widzę dwie sensowne konfiguracje http://allegro.pl/x-kom-picasso-4x4ghz-8gb-1tb-gtx750ti-2gb-usb3-0-i5803360478.html za 1,65k i http://allegro.pl/komputer-do-gier-i5-4x3-4ghz-8gb-1tb-gtx750-2gb-i5374620073.html za 2,1k. Różnica jest taka, że tańsza jest na Athlonie X4 860K, a droższa na intelowskim Core i5 4460. GPU jest właściwie to samo.

Teraz pytanie, czy opłaca się dokładać 450 zł do CPU Intela, kiedy myślę głównie o grach? Wydaje się, że obecnie to GPU bierze na siebie większość pracy. Poza tym zastanawiam się czy na takim sprzęcie będzie można pograć na w miarę wysokim i stabilnym frameracie w bardziej wymagające tytuły, jak: Dying Light, Metro, Grid Autosport, Shadow of Mordor itd.?

#gry
  • 11
@thof: poskładaj sprzęt samemu. Kupiłem części na morele.net i jako kompletny zieleniak poskładałem takowego w domu. Oczywiście musiałem trochę poczytać o tym co jest z czym kompatybilne i na co uważać, ale do wszystkiego jest instrukcja. Albo, jak wyżej cumpel napisał, możesz zapłacić sklepowi aby wysłał ci już poskładanego z wybranych przez ciebie części
@thof: tak jak Ci pisali wyżej, kup części osobno i sam złóż zestaw. Jeśli chodzi o kwestie procesora to w skrócie Intel=tak AMD=nie. Przy całej mojej wielkiej sympatii do AMD (grafiki robią świetne) ich procesory nie wytrzymują niestety konkurencji z Intelem :/