Wpis z mikrobloga

@stekelenburg2:
A dlaczego wrzuciłeś wersję roboczą uchwały? przecież na stronie jest piękna poprawiona wersja, na której widać wynik głosowania nad tą uchwałą i która ma poprawnie przecinki :)
Ano przyjacielu 62 osoby za uchwałą, 40 przeciw - chcę tylko wskazać, że elita wśród znawców prawa ocenia to bardzo niejednorodnie, tym bardziej że nie znamy rozkładu głosu wśród osób wchodzących w skład rady. Może najlepsi specjaliści byli przeciw?
Tutaj link do uchwały:
@Iloveangelamerkel: o, przepraszam, nie widziałem tego. Bazowałem jedynie na danych Samorządu Studentów i ich deklaracji, że została przyjęta. Jak widać dobrze relacjonowali.

że elita wśród znawców prawa ocenia to bardzo niejednorodnie, tym bardziej że nie znamy rozkładu głosu wśród osób wchodzących w skład rady. Może najlepsi specjaliści byli przeciw?

Jest to możliwe, że się mylą podobnie jak wszystkie inne ważniejsze Rady Wydziałów w kraju, SN, KRS, Komitet Nauk Prawnych PAN i
Jest to możliwe, że się mylą podobnie jak wszystkie inne ważniejsze Rady Wydziałów w kraju, SN, KRS, Komitet Nauk Prawnych PAN i inne mądre ciała.


@stekelenburg2: Dodajmy jeszcze, że myli się 50 członków tej rady wydziału, a 62 ma rację ;) Masz 50 debili w tej radzie steke xd
@reasonable: nie sądzę, aby wszyscy ci, którzy głosowali przeciw czuli w serduszku, że treść uchwały jest nieodpowiednia. Różne względy decydują, a nawet Rada Wydziału nie jest wolna od polityki i polityków.

Ano przyjacielu 62 osoby za uchwałą, 40 przeciw - chcę tylko wskazać, że elita wśród znawców prawa ocenia to bardzo niejednorodnie, tym bardziej że nie znamy rozkładu głosu wśród osób wchodzących w skład rady. Może najlepsi specjaliści byli przeciw?


@Iloveangelamerkel: A może nie? Wiemy, że większość (~60%) była za uchwałą. Do tego głos przeciw nie oznacza, że nie zgadzają się z żadnym z punktów, tylko z wydaną uchwałą.
@rzep:
Oczywiście, że możliwe. Możliwe, że głosy przeciwne wynikały ze sporu wewnętrznego lub braku przecinków w pierwotnej uchwale. Tak samo możliwe, że głosy za wynikały z pewnego "nacisku" - wspominam, że chociażby np. pani prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz ma miejsce w radzie wydziału. Możliwości jest wiele, ja chciałem jedynie wskazać na brak rzetelności pana stekelnburga we wrzucaniu niepełnej, roboczej wersji uchwały.
A spór w społeczności akademickiej w zakresie "afery TK" istnieje.
Oczywiście, że możliwe. Możliwe, że głosy przeciwne wynikały ze sporu wewnętrznego lub braku przecinków w pierwotnej uchwale. Tak samo możliwe, że głosy za wynikały z pewnego "nacisku" - wspominam, że chociażby np. pani prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz ma miejsce w radzie wydziału. Możliwości jest wiele, ja chciałem jedynie wskazać na brak rzetelności pana stekelnburga we wrzucaniu niepełnej, roboczej wersji uchwały.

A spór w społeczności akademickiej w zakresie "afery TK" istnieje.


@Iloveangelamerkel: Dlatego
@rzep:
"Ale" zawsze istnieje i tylko idiota nie zadaje sobie pytania co kierowało głosującymi i dlaczego głosy się tak rozłożyły. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że szanuję UW bo wiele tam osób wybitnych, ale i miernoty się znajdą (dla twojego spokoju dodam, że te miernoty mogły być przeciw).

Całe moje rozważania prowadzę w oderwaniu od oceny afery TK na którą opinie mam niezgodną z poglądami żadnej ze stron ( ͡° ͜ʖ
"Ale" zawsze istnieje i tylko idiota nie zadaje sobie pytania co kierowało głosującymi i dlaczego głosy się tak rozłożyły. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że szanuję UW bo wiele tam osób wybitnych, ale i miernoty się znajdą (dla twojego spokoju dodam, że te miernoty mogły być przeciw).


@Iloveangelamerkel: Można sobie zadawać pytania, ale wynik należy uszanować, a nie go podważać "bo może najlepsi specjaliści głosowali na nie" itp. itd.
@Hoff: @stekelenburg2: ten artykuł Warcińskiego jest niedorzeczny i aż się dziwię, że ktoś z habilitacją ktoś coś takiego napisał (choć w sumie może niepotrzebnie). Podążając za taką wykładnią (co do konieczności współdziałania 50 posłów i prezydium sejmu), to należałoby stwierdzić, że w takim razie chyba wszystkie ustawy od 1997 roku zostały uchwalone niezgodnie z przepisami - wszak art. 118 ust. 1 Konstytucji jednoznacznie wskazuje, że "inicjatywa ustawodawcza przysługuje posłom, Senatowi,
@adwplat: ja się zgadzam, pisałem o tym samym art. 118 tak z tydzień przed rozprawą przed TK, potem Wronkowska-Jaśkiewicz bodaj powiedziała w czasie rozprawy dokładnie to samo, a tu dalej szyją z tym "oraz"...

Ale imo i tak, choćby sam papież powiedział, że problem "oraz" nie istnieje, to by się znalazło coś innego. Np. dyskontynuacja (xd) już podnoszona, a potem coś następnego.
@Iloveangelamerkel: to z jezykowa wykladnia to chyba wlasnie do dr. hab. Warcinskiego, bo ja tu nie widze specjalnej roznicy pomiedzy opisywanym przez niego przepisem ustawy a tym artykulem konstytucji, a nikt nie ma watpliwosci komu przysluguje inicjatywa ustawodawcza. Monografii nie znam, ale jesli jest dobra, to moze lepiej zostac przy rzeczowce.