Wpis z mikrobloga

mirki, jakieś ciekawe miejsca w krakowie, w które mógłbym zabrać dziewczynę? niekoniecznie chodzi mi o jakieś 'typowe' atrakcje, po prostu jakieś fajne ciekawe miejsca w których można coś interesującego zobaczyć, coś z ładnym widokiem, pomożecie? kraków trochę znam, ona nie była nigdy. z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#krakow
  • 14
  • Odpowiedz
@rnd0nb: Alchemia na Kazimierzu, na Placu Nowym - klimatyczne miejsce i dobre jedzenie. Niedrogo.

Spacer po Bulwarach - zacznijcie kolo Jubilatu, przejdzcie kolo Wawelu i zakonczcie w Galerii Kazimierz - bardzo ladny wystroj. Jesli lubisz stejki to w galerii jest Jeffs.

Kiedys byla mozliwosc wejscia na wieze Kosciola Mariackiego. Polecam.

Jesli lubicie chodzic, to przejedzcie sie w okolice Zoo i pojdzicie sobie na Kopiec Pilsudskiego. Spacer po lesie + fajny widok
  • Odpowiedz
@rnd0nb: Nad sukiennicami jest kawiarnia z widokiem na rynek. Teraz w okresie świątecznym warto przejść przez kiermasz świąteczny, kupić kiełbasę i grzaniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dużo jest różnorakich wystaw, byłem ostatnio w Kamienicy Szołayskich na placu Szczepańskim i stanowczo polecam.
Co do restauracji Gruzińskie Chaczapuri, są dwie w rynku, mają zajebistą lemoniadę.

Tak na tą chwilę mi się tyle przypomina
  • Odpowiedz
@akrimul: dzięki wielkie też, jednak chodzi mi bardziej o takie atrakcje całoroczne, bo wyjazd dopiero na luty planuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nawet nie chodzi o restauracje, kawiarnie, cokolwiek. po prostu, szukam jakichś klimatycznych miejscówek z widokiem na miasto/coś ciekawego, jakieś 'klimatyczne miejsce', wiesz o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@rnd0nb: dojazd łatwy, tramwajami 18 lub 52 albo autobusem 194 na przystanek Kapelanka, z przystanku ulicą Twardowskiego (krzyżuje się z ul. kapelanka) do samego końca i jesteś niemal na miejscu, zimą bardzo ładnie skałki Twardowskiego, okolica i sam akwen super
  • Odpowiedz