Wpis z mikrobloga

#programowanie
Zjada mnie ciekawość. Powiedzcie mi jak to jest z przechowywaniem haseł, jeśli do logowania używa się takiego sposobu jak w bankach, że podajesz tylko konkretne znaki, a nie całe hasło. Jak wtedy przebiega procedura weryfikacji, czy wpisane literki są poprawne.
  • 14
@riri_: Problem w mojej głowie pojawia się w momencie kiedy mam przechowany hasz hasła i kilka literek (wiem z których pozycji) które przysłał mi logujący się użytkownik i nie wiem co z tym zrobić.
@Darjo: no to jest ciekawe pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sądzę że jeżeli mamy do czynienia z takim samym kluczem #!$%@?ącym to ewentualnie tylko wybrane fragmenty są porównywane.
Ale sądzę że jeżeli mamy do czynienia z takim samym kluczem #!$%@?ącym to ewentualnie tylko wybrane fragmenty są porównywane.


@riri_: problem w tym, że algorytm hashowania już przy minimalnej zmianie powinien dawać zupełnie różne hashe by nie naprowadzać na trop, a hashowanie każdej literki oddzielnie sprawi, że w razie wycieku bazy hashy hasła zastaną rozkodowane w przeciągu minut.